• Andrzejki

          • "Na Świętego Andrzeja spełniają się wszystkie życzenia" - prezentacja multimedialna o tradycjach ludowych związanych z andrzejkami, wróżby i zabawy andrzejkowe, kawiarenka, słodki poczęstunek

            28 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki, czyli  zaczarowany świat magii i wróżb. Nauczyciele przebrani za wróżki przygotowali wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów. W tym dniu korytarz zamienił się w „salę wróżb”, w której uczniowie mogli się dowiedzieć, co czeka ich w przyszłości. Ten, kto chciał poznać swoją przyszłość, z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, w celu poznania imienia przyszłego męża, czy przeszłej żony, losował bileciki z nazwami zawodów. Wiele emocji wzbudziła również wróżba z ciasteczek. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Były tańce przy ulubionej muzyce, konkursy oraz kawiarenka. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili i mieli duże poczucie humoru.

          • „Święty Andrzej szczęście wróży z wosku, butów i ostróżyn”- Andrzejki - filia w Malużynie.

          • Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy i poznania tajników przyszłości. Wróżby  pobudzają wyobraźnię,  uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji.

            Pielęgnując polskie tradycje ludowe, w dniu 24 listopada zorganizowaliśmy wieczór andrzejkowy w naszej szkole. Na wstępie wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o obchodach wigilii św. Andrzeja w dawnych czasach oraz poznali postać św. Andrzeja. Następnie nastrojowo udekorowana sala gimnastyczna zmieniła się w tajemniczą Krainę Czarów, a najstarsze uczennice przyjęły role wróżek. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony, gwiazdy i inne elementy dekoracji dodawały klimatu całej zabawie. Podczas magicznego wieczoru nie zabrakło tradycyjnego wyścigu butów, serduszek z imionami oraz przysłów andrzejkowych. Z mowy kwiatów każdy uczestnik zabawy dowiedział się jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości oraz kim  będzie jego przyszła wybranka lub wybraniec. Dużą frajdą dla wszystkich było poznawanie swojej przyszłości ukrytej w balonach. Wróżbom towarzyszyły tańce w rytm skocznej muzyki, a dodatkową atrakcją wieczoru  był słodki poczęstunek.

            Ciekawi jesteśmy czy komuś spełnią się andrzejkowe przepowiednie? Z niecierpliwością czekamy na kolejne wróżby za rok...

          • "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci" - Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada w Oddziale Przedszkolnym oraz klasach I-III  królowały pluszowe misie. Dzieci w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do szkoły swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich dzieci i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Zaśpiewaliśmy piosenkę o tym, jak miś przyszedł ze sklepu do przedszkola. Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyku każdego misia – słodkiego miodu, uczestniczyły w konkursach zręcznościowych. Każdy wykonał z gąbeczki – misia. Na zakończenie wszyscy zapozowali do wspólnego zdjęcia. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

          • "Szkoła do hymnu"

          • Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...

            W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

            W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie ze wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość. 

          • Akademia pod hasłem "Niepodległość znaczy Wolność"

          •      11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej czciła ten  dzień w szczególny sposób.

                9 listopada 2022r. w murach SP w Woli Młockiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W zorganizowanie tego apelu zaangażowali się uczniowie klasy IV-VIII wraz z p.Bożeną Załuską i p. Iwoną Paczkowską. Przeniósł on zgromadzonych w klimat zadumy i  patriotycznej refleksji.

                Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Poprzez scenki historyczne, poezję i muzykę organizatorzy przypomnieli wszystkim przepełnioną bólem i cierpieniem historię narodu polskiego oraz uczcili pamięć tych, którym Polacy zawdzięczają własne państwo. Swoimi talentami wokalnymi spotkanie ubarwili: Karolina Stancel, Magdalena Pietrzak, Adam Głowacki i Dawid Witulski. 

                  Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy, i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Warto pamiętać o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”. Wspierające w walce o niepdległośc ostanie słowa wystąpienia, skierowano do Ukrainy, znajdującej się aktualnie w stanie wojny. 

          • Co to jest niepodległość? - filia w Malużynie

          • Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem, a staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo      zajmującym dane terytorium”                                                                                                                                                                              Józef Piłsudski

            Uroczyste obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy 10 listopada poprzez różne formy aktywności naszych uczniów, którzy uczynili ten dzień wzruszającym i podniosłym.

            Podczas uroczystości zmierzaliśmy do odpowiedzi na pytanie: Co to jest niepodległość? Uczniowie z klasy III przypomnieli historię niewoli i drogę do wolności naszej Ojczyzny. Po krótkiej lekcji historii odbył się konkurs poezji patriotycznej ”Polska – mój dom”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III. Wszyscy występujący okazali się zwycięzcami, a wyrecytowane przez nich strofy były dowodem miłości do Ojczyzny oraz piękna polskiej mowy i języka ojczystego.

            Z dumą, powagą, a jednocześnie ogromną radością rozbrzmiewały też pieśni patriotyczne w wykonaniu młodych Polaków, udekorowanych kotylionami i trzymających flagi narodowe.

            O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”.

            Po części oficjalnej dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt.: „Co mały patriota wiedzieć powinien?” połączoną z krótkim testem wiedzy o Polsce i  niepodległości.

            Ewaluacją tego patriotycznego wydarzenia  było  dokończenie przez każdego z uczestników zdania:

            Niepodległość to ………

            Cieszę się z niepodległości, bo …...

          • Warsztaty mydlarskie

          • Podczas warsztatów mydlarskich nasi kreatywni uczniowie stworzyli własnoręcznie przepiękne mydełka oraz nauczyli się wielu ciekawych informacji na temat higieny, poznali historię mydła. Znakomitą zabawę zawdzięczamy współpracy z Fundacja "Wkra Możliwości" oraz @Agnes.Art Agnieszka Radzikowska.

            Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Szczepańskiej i Pani Agnieszce Radzikowskiej za poświęcony czas i zaangażowanie. Nasze dzieciaki były zachwycone. Pachniało w całej szkole.

            Zadanie publiczne pn. "Gdzie mieszka kultura?" zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego i realizowane przez Fundację "Wkra Możliwości"

          • Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!

          • Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego we wrześniu został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu byli uczniowie klas 0 - VIII Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej.

            Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, kawy, metalowych nakrętrek itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureata...

            W wyniku obrad jury, wybrano zwycięzcę - został nim Maciej Meister, II miejsce zajął Dawid Wituski a III - Piotr Andrusiewicz. Gratulujemy!

            Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały upominki i gadżety ufundowane przez Proboszcza - Księdza Roberta Kamińskiego, ktory był organizatorem konkursu.

            Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

          • LEKCJA PAMIĘCI – WIZYTA NA CMENTARZU

          • Uczniowie klas 0– VIII dnia 27 października udali się na cmentarz parafialny w Malużynie. W czasie
            odwiedzin naszych zmarłych przypomnieliśmy sobie, jak należy zachować się w tym
            szczególnym miejscu i dlaczego powinniśmy pielęgnować pamiętać o tych, którzy już
            odeszli. Uczniowie kl.VII-VIII uporządkowali grób nieznanego żołnierza. Wszyscy modlili się za zmarłych i zapalili znicze. Odwiedziliśmy grób zmarłych księży, którzy służyli w kościele Parafialnym w Malużynie. 

          • Na tropach kolorowej jesieni… filia w Malużynie

          •    Jesień zachwyca nas swoimi barwami oraz bogactwem skarbów przyrody. Miejsce, w jakim położona jest nasza placówka daje wyjątkową możliwość obserwowania i podziwiania natury w każdej porze roku, a obecnie jesienią.

            20 października wybraliśmy się na spacer po przyszkolnym parku. Oprócz wielobarwnych zmian, jakich dokonała w przyrodzie jesień, dzieci zauważyły też harce naszych sąsiadek - wiewiórek w kolorowych liściach. Ponadto zebrały mnóstwo skarbów jesieni, z których wykonały ciekawe stworki, wykazując przy tym swoje talenty plastyczne oraz kreatywność. Dodatkowe atrakcje wydarzenia to ognisko z kiełbaskami, zabawy na świeżym powietrzu oraz śladem wiewiórek igraszki w liściach. Jesienne zabawy monitorowały panie: Marzena Prusińska i Małgorzata Osmańska.

            Dzięki całemu przedsięwzięciu dzieci przeżyły dużo radości, utrwaliły treści dydaktyczne dotyczące zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz świetnie bawiły się w jesiennej scenerii.

          • GRZYBOBRANIE

          • „Las to takie miejsce na świecie, gdzie w ciszy przyrody wszyscy odpoczniecie. Jesiennymi barwami się nacieszycie i do domu szczęśliwi wrócicie!”

            17 października 2022 roku wyruszyliśmy na grzybobranie do lasu. Pogoda dopisała, słoneczko pięknie nam zaświeciło i towarzyszyło przez cały czas. Uczniowie podziwiali roślinność i jej piękne, jesienne kolory, wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. Wskazywali drzewa liściaste i iglaste. Wymieniali dary, jakie  daje nam las. Zbierali grzyby, nazywając je, rozpoznawali grzyby jadalne i trujące. Z pełnymi koszykami wróciliśmy do szkoły. Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek.

          • Ślubowanie uczniów kl.I

          • "Pasowanie z Tajemniczym Światem" - uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej są już pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Zgodnie z tradycją, 11 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania. To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Pani Agnieszki Czaplickiej udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów oraz ich rodziców naszej szkoły uroczystej przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Małgorzatę Sobolewską.
            Pierwszaki otrzymały Dyplomy Pasowania na Ucznia, oraz upominki. Nie zabrakło także tortu pierwszoklasistów oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki

          • Uroczystość pasowania pierwszaków i DEN – filia w Malużynie

          • 12 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Przyjęliśmy do braci uczniowskiej pierwszaków. Było to dla nich  wielkie przeżycie i niepowtarzalne wydarzenie. Zanim stali się pełnoprawnymi uczniami musieli zdać egzamin przed starszymi kolegami. Spisali się jednak na medal, a ich umiejętności zaskoczyły pozytywnie wszystkich zebranych. Nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając być dobrymi uczniami, a ich rodzice ślubowali wspierać swoje pociechy podczas przygody ze szkołą. Aktu pasowania dokonała p. dyrektor Małgorzata Sobolewska, co oznaczało włączenie pierwszaków do społeczności uczniowskiej. Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie kuferki.

            Po uroczystości pasowania p. dyrektor podziękowała pracownikom szkoły za trud wkładany                 w wychowanie najmłodszego pokolenia oraz życzyła sukcesów w dalszej pracy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do życzeń dla nauczycieli dołączyli też uczniowie i rodzice. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten piękny dzień w roku. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Dziękujemy wszystkim za wkład pracy włożony w przygotowanie tej uroczystości, a pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i samych miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

          • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • 11 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem Pani Agnieszki Krupińskiej. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Sobolewska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Następnie odbyła się część artystyczna w trakcie której przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom Certyfikaty Wspaniałego Nauczyciela dziękując za ich pracę.

          • "Tak dla Rodziny" - teatr "Pod Orzełkiem"- "Opowieści Starego Kredensu"

          • 5 października 2022 roku zostaliśmy zaproszeni przez Fundację Tak dla Rodziny do Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie na przedstawienia w wykonaniu teatru lalkowego z Białegostoku „Pod Orzełkiem” pt. "Opowieści Starego Kredensu". Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu , który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, zaś kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie. W trakcie spektaklu dzieci złożyły rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności.

          • Bezpieczni na drodze – działania profilaktyczne z WORD w Ciechanowie

          • Bezpieczeństwo wychowanków jest jednym z wiodących priorytetów każdej placówki oświatowej. W naszej szkole podejmujemy szereg działań profilaktycznych, dotyczących bezpieczeństwa uczniów zarówno w szkole, jak też na drodze.

            W dniu 5 października najmłodsi uczniowie ze SP w Woli Młockiej oraz filii w Malużynie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką WORD w Ciechanowie. Prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym była świetną ewaluacją treści omawianych przez wychowawców podczas wrześniowych zajęć dydaktycznych. W czasie prelekcji dzieci wykazały się doskonałą znajomością zasad zachowania na drodze. Utrwaliły sposób  przechodzenia przez jezdnię, znaczenie znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, a także podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach. Maluchy otrzymały też zestawy znaczków odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczne dla kierowców na drogach w czasie dżdżystych, jesiennych dni.

          • Dzień Chłopaka

          • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Robiliśmy zdjęcia w foto ramce. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich klasach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

          • Wycieczka do Muzeum Romantyzm w Opinogórze

          • Dnia 6 października 2022r. pod opieką kadry pedagogicznej, odbyła się wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej. Miała ona cel rekreacyjno-naukowy.
              Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, był park trampolin Hopa Park w Ciechanowie. Uczniowie pod nadzorem personalnych trenerów zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z atrakcji oraz przeprowadzili wstępne ćwiczenia. Po rozgrzewce uczniowie skakali na trampolinach, brali udział w grach zręcznościowych, sprawdzili swoją koordynację ruchową, a najodważniejsi skakali z wieży lub liny na miękką poduchę. Dużym  zainteresowaniem cieszył się Ninja Warrior, uczący pozytywnej postawy zdrowego współzawodnictwa. Kolejnym etapem wycieczki, który zregenerował siły naszych uczniów, był smaczny posiłek.
            Dzięki programowi Kulturalna szkoła na Mazowszu, uczniowie przenieśli się do XIX-wiecznego świata. Przewodnik oprowadził grupę po obiektach Muzeum Romantyzmu w Opinogórze i przedstawił stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu, mieszczącą się w neogotyckim pałacyku. Duże zainteresowanie wzbudziła powozownia oraz warsztaty plastyczne. Dodatkową atrakcją był sklepik z pamiątkami,
            w którym udało się zdobić udane zakupy.
                 Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni i zadowoleni uczniowie, bezpiecznie wrócili na parking szkolny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że muszą to koniecznie powtórzyć!