• Dziękuję Ci Mamo… filia w Malużynie

•      Dzień Mamy to szczególne święto w roku, honorowane przez wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak też duże. To czas, w którym w sposób szczególny dziękujemy naszym kochanym Mamom za życie, trud wkładany w nasze wychowanie, codzienną troskę i opiekę oraz bezgraniczną i bezinteresowną miłość, która nigdy nie ma końca.

W piątek 27 maja w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci, przybyły do szkoły wszystkie Mamy. Jako goście szczególni, przy herbatce i ciasteczku, wysłuchały części artystycznej w wykonaniu swoich pociech oraz przyjęły moc najszczerszych życzeń, uścisków i całusów. Nie zabrakło też upominków, własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Mamy były zachwycone popisami naszych uczniów, a na ich twarzach malowało się wzruszenie, radość, a także duma ze swoich pociech. Uwieńczeniem całej imprezy były wesołe zabawy dzieci z mamami, m.in. takie jak: Lusterko, Czyj to głos?, Masażyk relaksacyjny oraz zabawy z chustą. W rolę animatorek w czasie zabaw wcieliły się panie wychowawczynie: Małgorzata Osmańska i Marzena Prusińska. Cała uroczystość przyniosła wszystkim dużo radości i wzruszeń i została uwieczniona na fotografiach, dzięki którym wspaniała zabawa i rodzinna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników imprezy.

• Maszeruje wiosna! Powitanie wiosny - filia w Malużynie.

• Zgodnie z tradycją ludową w dniu 21 marca powitaliśmy radosną porę roku, wiosnę. Po porannym koncercie piosenek o tematyce wiosennej przeszliśmy radosnym korowodem z Marzannami przez wioskę, aby spalić nad rzeką słomiane kukły. Obrzędowi pożegnania zimy towarzyszyły radosne rymowanki i piosenki w wykonaniu dzieci. Potem uczniowie wcieleni w role małych detektywów wyruszyli tropem pierwszych oznak wiosny. W trakcie przeprowadzonego śledztwa ujawniono wiele dowodów: ciepłe promyki słońca, pierwsze wiosenne kwiaty, bazie kotki na wierzbach, motylki cytrynki, świeże kretowiska, śpiew ptaków, lecące bociany, a nawet parę orłów bielików. Jednogłośnie ustalono, iż sprawczynią tak  radosnego zamieszania w przyrodzie jest wiosna.

Po powrocie do szkoły, w ramach ewaluacji całego przedsięwzięcia, dzieci wykonały w grupach prace plastyczne pod hasłem „Witaj wiosno”.

Był to dla wszystkich dzień pełen radości i dobrej zabawy połączonej z różnymi formami aktywności dzieci.

• Warsztaty wielkanocne – Filia w Malużynie

•  Są takie święta raz do roku,

co budzą życie, budzą czas,

wszystko rozkwita w słońca blasku

i wielka miłość rośnie w nas.”

Tradycją Świąt Wielkiej Nocy jest m.in. przygotowywanie ozdób, symboli świątecznych. Zgodnie z tym zwyczajem maluchy z naszej szkoły wykazały się swoją kreatywnością i umiejętnościami podczas warsztatów wielkanocnych zorganizowanych w dniu 13 kwietnia przez p. Marzenę Prusińską i p. Małgorzatę Osmańską. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat zwyczajów wielkanocnych w różnych regionach Polski dzieci zabrały się do zdobienia jajek różnymi technikami, wykonały też wełniane kurczaczki, baranki i papierowe zajączki. Różnorodność pomysłów, zaangażowanie małych artystów oraz dobra zabawa i radość z efektu pracy to doskonała ewaluacja kręgu tematycznego dotyczącego Wielkanocy. Warsztaty były także doskonałą okazją do utrwalenia nazw symboli wielkanocnych oraz ich znaczenia.

Wszystkie prace dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego też zostały wyeksponowane  na wystawach w poszczególnych salach.

• „Kolorową maskę weź, baw się z nami, jeśli chcesz” - bal karnawałowy Malużyn.

•      Karnawał to czas pełen wrażeń, dźwięków, kolorów, smaków i w końcu dobrej zabawy. Bale karnawałowe są tradycją lubianą nie tylko przez dorosłych, ale też przez dzieci. Dostarczają im wielu przeżyć i radości oraz świetnie integrują grupę. W naszej szkole szaleństwa karnawałowe odbyły się w dniu 24 lutego. W pięknie przystrojonej sali szkolnej pojawiły się Elzy, wróżki, księżniczki, bohaterowie znanych bajek, piraci, rycerze, a nawet piłkarze. Każda postać na wstępie zaprezentowała się pięknie i włączyła do wspólnej zabawy. Podczas pląsów uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci, mimo chwilowego zmęczenia. Były pociągi, korowody, a także konkursy w parach z balonami, kołami hula hop i szarfami. Zwycięzcy nagrodzeni byli brawami i słodyczami. Dodatkową atrakcją dla dzieci były, jak na tłusty czwartek przystało, pączki.

Dzień ten dostarczył wszystkim wielu przeżyć i miłych  wrażeń, a wspólna zabawa dała wiele radości i uśmiechu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny karnawał.

• Jasełka – filia w Malużynie

• „Jemu śpiewajmy, z nim się radujmy”

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 17 grudnia 2021r w uczniowie naszej placówki odtworzyli biblijne wydarzenie sprzed 2000 lat -  Jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci przeniosły się myślą i sercem do Ziemi Świętej, snując głębokie refleksje nad cudem Świętej Nocy, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Mali aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa, a piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że święta tuż, tuż… Dzieląc się opłatkiem poczuliśmy się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie, a atmosfera zbliżających się świąt wprowadziła wszystkie dzieci w ten  niezwykły, magiczny czas.