• „ Baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy”,

• Szkoła Podstawowa w Woli Młockiej w pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 pod opieką pani Barbary Maruszewskiej, aktywnie uczestniczyła w zbiórce zużytych baterii. Przez ten okres chętni uczniowie przynosili do specjalnego pojemnika zużyte baterie, uczestnicząc tym samym w akcji „ Baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy”, której celem było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W ramach tej zbiórki zebraliśmy kilkanaście kilogramów zużytych baterii. Za udział w akcji uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez panią Ilonę Sadkowską, Dyrektor  Banku Spółdzielczego w Płońsku – Oddział w Ciechanowie.

Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę baterii serdecznie dziękujemy.

Barbara Maruszewska

• Jasełka i Wigilia w naszej szkole – Filia w Malużynie

•      Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych chwil w roku, a grudniowe święta sprawiają, że wszyscy chociaż na chwilę zatrzymujemy się, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia w miłej, rodzinnej, ciepłej atmosferze.

Ciszę betlejemskiej nocy i Radość Narodzin nasza szkolna rodzina przeżywała w dniu 22 grudnia. Uczniowie i przedszkolacy wcielili się w postacie  biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przeniosła widzów do stajenki w Betlejem. Choć nie było zmieniającej się scenerii, a wszystko rozgrywało się w ubogiej stajence, to urok tego wystroju w połączeniu z biblijnymi tekstami przenikał głęboko do serc wszystkich. Dzieci wykazały się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym, ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Występy w wykonaniu najmłodszych wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój, a myśl przewodnia wydarzenia: Pójdźmy wszyscy do stajenki...” poprowadziła wszystkich do Betlejem.

Po występach dzieci pani dyrektor Małgorzata Sobolewska złożyła uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia świąteczne, wszyscy przełamali symbolicznie opłatek i wspólnie kolędowali przy herbatce i ciastku. Niespodziewanie zjawił się też św. Mikołaj, który obdarował dzieci pokaźnymi paczkami.

Dzięki tej pięknej tradycji, jaką kultywujemy w naszej szkolnej rodzinie nasi najmłodsi uczniowie mają okazję zrozumieć, że najważniejszym przesłaniem Świąt Bożego Narodzenia jest miłość, dobro i życzliwość, jaką możemy dać drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości.

• Wizyta Pana Burmistrza w Malużynie

• W dniu 20 grudnia odwiedził naszą szkołę Pan Łukasz Kapczyński Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck. Celem wizyty było przedświąteczne spotkanie z uczniami i nauczycielami. Dostojny gość złożył całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne oraz przekazał  dzieciakom drobne upominki. Serdeczna rozmowa z Panem Burmistrzem, w miłej i życzliwej atmosferze była dla maluchów niecodziennym wydarzeniem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Spotkanie przedświąteczne uwiecznione zostało na pamiątkowych fotografiach wykonanych w bożonarodzeniowej scenerii.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi za pamięć o naszej placówce

• „Czas na smakołyki, świąteczne pierniki” -Filia w Malużynie

• Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który nieodłącznie kojarzy nam się z zapachem pierników, doprawianych cynamonem, gałką muszkatołową czy imbirem, a wypiekanie ich to niemal rodzinne święto, na które cieszą się w szczególności dzieci. Uczniowie i przedszkolacy z naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na swoje grudniowe, kulinarne popisy. W dniu 14 grudnia nasza szkoła zamieniła się w Cukiernię Mistrza Bartłomieja, a wszyscy uczniowie pod bacznym okiem wychowawczyń zwijali się sprawnie przy wypieku ciasteczek. Oczywiście, za radą Bogumiła, nie zapomnieliśmy o dodaniu miodu do naszej mikstury, aby smak wypieków był wyjątkowy i aromatyczny. Wielką frajdę sprawiło dzieciom zagniatanie i wałkowanie ciasta, wycinanie  foremkami różnych kształtów oraz zdobienie pierniczków po upieczeniu. W całej szkole unosił się kuszący zapach przypraw korzennych, a punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia była prezentacja oraz degustacja własnoręcznie wykonanych smakołyków. Kulinarne dzieła uczniów będą doskonałym upominkiem dla najbliższych lub ozdobą świątecznego stołu.

Smacznego!