• Wakacje 🏝

          • Oto po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, nastał zasłużony czas odpoczynku. W ciągu mijającego roku szkolnego stawialiście czoła wielu trudom. Nie zawsze było łatwo. Nie brakowało chwil zwątpienia. Ale dumą napawa nas, że zawsze potrafiliście wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Że żadne wyzwanie nie okazało się dla Was zbyt trudne. Z głębi serca życzymy Wam, aby nadchodzące wakacje były przepełnione ciepłem i radością. Niech każdy kolejny dzień przynosi Wam wspaniałe przygody. Wypoczywajcie w promykach letniego słońca i zbierzcie siły na kolejny rok szkolny. Cudownych, bezpiecznych wakacji!

          • Wakacje czas zacząć....

          • - Udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Zatem moi drodzy - wakacje czas zacząć! Do zobaczenia we wrześniu! – podsumowała Małgorzata Sobolewska, dyrektor SP w Woli Młockiej.

            Pani dyrektor podziękowała dzieciom za kończący się rok szkolny, za ich wkład, zaangażowanie w naukę, wspólne chwile spędzone razem. Podobne i równie ciepłe słowa z podziękowaniami skierowała w stronę nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

            Uczniowie klasy VIII uroczyście pożegnali nauczycieli, kolegów i mury naszej szkoły.

            Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce , dyplomów.  Następnie pani dyrektor wręczyła ósmoklasistom dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. 

            Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego człowieka. W tym roku  pożegnaliśmy wieloletniego pracownika naszej szkoły, p. Irenę Wieczorek (będziemy tęsknić).

            W dalszej części głos zabrał ks. Proboszcz Parafii Malużyn Robert Kamiński, który pobłogosławił całej społeczności szkolnej i życzył odpoczynku w nadchodzące wakacje. Następnie uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Tym sposobem kolejny pracowity rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. 

          • Dwudniowa wycieczka nad morze

          • W dniach 21-22.06.2022r. wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Jak zwykle program wycieczki przygotowany przez p. Dyrektor Małgorzatę Sobolewską oraz kierownika wycieczki p. Agnieszkę Czaplicką był bardzo bogaty i napięty. Najważniejsze, że pogoda i humory dopisały.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Westerplatte, potem spacer po Starówce, wizyta w Bazylice Mariackiej, spacer po molo w Sopocie oraz  podziwianie podwodnego świata w Oceanarium w Gdyni. Resztę wieczoru spędziliśmy na plaży w Jastrzębiej Górze, niektórzy załapali się nawet na zachód słońca. Drugiego  dnia od samego rana plażowanko i pląsy w wodzie morskiej. Do szczęścia brakowało tylko trzygodzinnego szaleństwa w Aquapark w Redzie. Bawiliśmy się świetnie.

            Był to dla nas wymarzony odpoczynek po ciężkim roku szkolnym.

            Niezmiennie od lat naszym przewoźnikiem był, jest i będzie p. Jerzy Baranowski, najlepszy kierowca, niezawodny i pomocny człowiek.

          • DZIEŃ DZIECKA FILIA W MALUŻYNIE

          • Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy w rytmach afrykańskich, udając się do Africa Centre w Sobanicach. W ramach zorganizowanego wyjazdu dzieci pod kierunkiem animatorów bawiły się w wiosce afrykańskiej Kunajamo, gdzie miały możliwość obejrzenia m.in. eksponatów dzikich zwierząt oraz urządzeń rolniczych stosowanych w Afryce. Zwiedziły także Muzeum Afrykanistyczne, gdzie zgromadzono niezwykle cenny i unikatowy na terenie całego kraju zbiór eksponatów obrazujących życie codzienne afrykańskich plemion. Dodatkowymi, niecodziennymi atrakcjami dla dzieci w dniu ich święta były też:

            - warsztaty muzyczne – Asiko Song w rytmie bębnów,

            - nauka podstawowych słów w języku suahili,

            - noszenie koszy na głowie,

            - Afrykańskie Igrzyska -  strzelanie z łuku,

            - poszukiwanie skarbów z mapą na terenie ośrodka,

            - przejażdżka ciuchcią „Mombasa Express”,

            - konkurs wiedzy o Afryce,

            - ognisko z kiełbaskami, chlebkiem i herbatką z cytrynką.

            Wszystkie dzieci otrzymały na pożegnanie pamiątkowe upominki i dyplomy. Zadowoleni, pełni wrażeń, w rytmie Asico Song wróciliśmy do Malużyna.

            Dzieciom pozostaną na długo wspomnienia z Dnia Dziecka spędzonego na świeżym powietrzu poza murami szkoły.

          • Małe Bajanie – filia w Malużynie

          • W dniu 2 czerwca uczniowie klasy II z naszej placówki popisywali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi podczas VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Małe Bajanie” organizowanego przez MGOK w Glinojecku. Na scenie domu kultury zaprezentowali się:

            Natalia Wardęga w wierszu „Kokoszka Smakoszka” J. Brzechwy,

            Adam Kolankowski w wierszu „Małpa w kąpieli” A. Fredry,

            Tomasz Lewandowski w wierszu „Kotek” - J. Tuwima.

            Nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami w kategorii klas I – III ( soliści) i odnieśli sukces prezentując swoje interpretacje w/w wierszy:

            Adam Kolankowski – I miejsce,

            Natalia Wardęga – III miejsce.

            Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za ich odwagę i umiejętności, tym bardziej, że był to ich debiut na scenie.

            Występ uczniów przygotowała wych. klasy p. Małgorzata Osmańska.

             

          • KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY NIC DOBREGO NIE WRÓŻY

          • List do rodziców dot. programu profilaktycznego pn. "Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży"

            SZANOWNI PAŃSTWO

             Pragnę poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej w woli Młockiej uczestniczyć będą  w realizacji programu edukacyjnego na temat zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze  na człowieka pn. Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”.

            Głównym powodem powstania programu i jego realizacji jest sytuacja epidemiologiczna naszego województwa w zakresie występowania chorób przenoszonych przez kleszcze: boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu i opon mózgowych. Województwo mazowieckie jest terenem endemicznym tych chorób, czyli ma wysoki wskaźnik zapadalności na te choroby.

            Przytaczając te dane pragnę Państwu przypomnieć jak ważna jest edukacja młodzieży z naszego regionu w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych, czyli wykształcenie umiejętności zabezpieczania się przed ukąszeniem kleszcza, zachowania się po stwierdzeniu ukąszenia oraz roli szczepień ochronnych w zapobieganiu zachorowaniom na kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowych. Mam nadzieję, że zajęcia, w których będą uczestniczyć Państwa   dzieci zainicjują rozmowy na ten temat w Waszym domu, co może przyczyni się do zabezpieczenia członków państwa rodziny przez zachorowaniem na groźne choroby przenoszone przez kleszcze na człowieka.