• Bal karnawałowy – Filia w Malużynie

• „Kolorową maskę weź, baw się z nami, jeśli chcesz”... Pod takim hasłem 8. lutego odbył się w naszej placówce bal karnawałowy, długo wyczekiwany przez dzieci. Kolorowy wystrój sali oraz film edukacyjny pt.:„Tradycje karnawałowe” wprowadziły uczestników imprezy w radosny nastrój oraz zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy. Jak na karnawał przystało, największą atrakcją wydarzenia były stroje i maski karnawałowe. Każde dziecko z ochotą  zaprezentowało się na wstępie w przebraniu, a zadaniem zebranych było rozpoznanie, co to za postać. I tak na imprezę przybyły wróżki, księżniczki, jednorożce, wiedźmy, koty i inne postacie bajkowe. Były nawet kolorowe kwiaty, jako symbol tęsknoty za upragnioną wiosną. Rewia mody karnawałowej, zabawne konkursy, skoczna muzyka, tańce oraz dużo śmiechu i radości dzieci to tylko niektóre z atrakcji tego wieczoru. Nie zabrakło też pączków, jak na tłusty czwartek przystało. Dzieci w dobrych nastrojach bawiły się w rytm porywającej do tańca muzyki. Wspaniała atmosfera i miłe wrażenia pozostaną wszystkim na długo w pamięci. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka

• 24 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowali uczniowie pod okiem p. Anny Zduńczyk i p. Katarzyny Kosmali. Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości i złożenia życzeń przez panią dyrektor. Widownia tego dnia była wyjątkowa, gdyż jej znakomitą część stanowiły ukochane Babcie i drodzy Dziadkowie.

W pierwszej części uczniowie kl.0-III przygotowali inscenizację słowno- muzyczną dla seniorów. Z kolei uczniowie klas IV– VIII wcieli się w role babć i dziadków, którzy w dwóch drużynach walczyli o zwycięstwo w znanym rodzinnym programie rozrywkowym pt. „Familiada”. Uczniowie wykonali tańce i piosenki dla swoich gości. Na koniec Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i wspólną zabawę.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy samych radosnych dni i spokojnych nocy, zdrowia, pogody ducha, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Za to wszystko, co dla nas robicie, za opiekę, gdy rodzice nie mają czasu, za pyszne smakołyki, za uśmiech, którym witacie każdy nasz sukces serdecznie Wam dziękujemy.

Pięknie dziękujemy naszym niezastąpionym rodzicom za przygotowanie poczęstunku👌🏻😀

Iwona Paczkowska

• Warsztaty mydlarskie i bal karnawałowy w tłusty czwartek

• Czwartkowe popołudnie 8.02.2024r. obfitowało w sporo wrażeń. Podczas warsztatów mydlarskich, dzieci wykonały mydełka o różnych kształtach wykorzystując do tego glicerynę oraz elementy dekoracyjne.  Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka przeznaczyliśmy na upominki dla Babci i Dziadka. Po pracy posililiśmy się świeżutkimi pączkami i oto nadszedł czas na zabawę.

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Na pięknie udekorowanym holu pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, strażaków, policjantów, rolników …nie sposób wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Dziękujemy rodzicom za poczęstunek😁

Iwona Paczkowska