• DEN i pasowanie pierwszoklasistów – filia w Malużynie

• Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. W naszej szkole w dniu 13 października odbyła się uroczystość z tej okazji. Zapoczątkowało ją oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej. Było to bardzo ważne i całkiem niełatwe  wyzwanie dla pierwszaków. Musieli oni bowiem wykazać się wieloma umiejętnościami, aby zrzucić z siebie zaklęcie Złej Wróżki, która nieoczekiwanie pojawiła się podczas uroczystości. Nasi najmłodsi uczniowie pokonali dzielnie złe czary i wykonali wszystkie zadania wędrując za sprawą Dobrej Wróżki po krainach: mądrości, muzyki i pracowitości. Nowo przyjęci uczniowie, w podniosłej atmosferze, przed Orłem i Sztandarem złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali też ich Rodzice, jako najważniejsze osoby wspierające edukację swoich pociech. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani dyrektor Małgorzata Sobolewska. Po części oficjalnej pierwszacy otrzymali od wychowawcy pamiątkowe dyplomy, upominki oraz życzenia od całej społeczności szkolnej.

W dalszej części uroczystości przedszkolacy oraz uczniowie naszej placówki wyrazili swoje podziękowanie oraz złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Do życzeń i podziękowań dołączyli także przedstawiciele Rady Rodziców, którzy jak  co roku zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Dla całej społeczności szkolnej był to dzień bardzo uroczysty, pełen wzruszeń i radości.

Pierwszakom życzymy samych miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły oraz powodzenia i sukcesów w nauce!

• Ślubowanie uczniów klasy I w dzień Edukacji Narodowej

• Do najbardziej uroczystych chwil w szkole, należy Dzień Edukacji Narodowej, dzień w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pracy pedagogów. Jak co roku obchody związane z DEN połączone były z uroczystością Ślubowania klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rodziców ślubowali między innymi godnie reprezentować swoją Szkołę w każdej sytuacji.

"All inclusive” – w takiej atmosferze w tym roku szkolnym świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej i Ślubowaniu klasy I na scenę wkroczyli uczniowie, którzy wcielili się w pracowników biura podróży "Motyl". Na polecenie swojego szefa zajęli się przygotowaniem oferty wyjazdu integracyjnego dla wszystkich pracowników szkoły w Woli Młockiej. Prowadzone przez nich dowcipne dialogi zmierzające do zapewnienia atrakcji wywoływały śmiech wśród publiczności, która fantastycznie współpracowała z aktorami. Finalnie, zgodnie z ustaleniami biura podróży, nauczyciele z Woli Młockiej wyjeżdżają na trzydniową wycieczkę na Siemieniakowszczyznę, a na wakacje otrzymali symboliczny bilet na Majorkę ze spersonalizowanymi życzeniami i "czekoladowe kieszonkowe" na pamiątki. Przemiłe wrażenia artystyczne zapewnili nam uczniowie klas IV-VIII.

• Święto pieczonego ziemniaka

• Jesień to czas wykopek, a przy tym świetna okazja do dobrej zabawy i degustacji zbiorów.

W dniu 14 września, korzystając z pięknej pogody, uczniowie ze SP w Woli Młockiej wraz z wychowawcami odbyli rajd rowerowy do placówki filialnej w Malużynie, aby wspólnie świętować Dzień Ziemniaka. Podczas imprezy w plenerze uczniowie poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego dziś warzywa. Dowiedzieli się skąd przybył do Polski i jakie było jego początkowe zastosowanie w kuchni i nie tylko. Zanim jednak doszło do degustacji, wszyscy musieli wcielić się w role detektywów, poszukując ukrytych na terenie przyszkolnym ziemniaków. Kiedy akcja zakończyła się sukcesem, dzieci brały udział w zawodach sportowych i konkursach, oczywiście z udziałem ziemniaków: podawały „ gorący  kartofelek”, rzucały do celu itp. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy zgromadzeni przy ognisku piekli kiełbaski i degustowali pieczone ziemniaczki.

To wydarzenie było świetną okazją do wspólnej zabawy oraz integracji społeczności uczniowskiej z obu placówek.