• Majówka w  Płocku -  filia w Malużynie

• W dniu 11 maja uczniowie oraz przedszkolacy z naszej placówki wyruszyli wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami na majową wyprawę do Płocka. Pogoda była wyśmienita, więc mogliśmy podczas podróży podziwiać piękno budzącej się do życia przyrody w samym sercu Mazowsza. Płock to miasto, które zachwyca wspaniałymi zabytkami oraz mnóstwem atrakcji dla najmłodszych turystów. Podczas porannego spaceru podziwialiśmy panoramę miasta od strony Wisły. Malownicze położenie Płocka na skarpie zwanej Wzgórzem Tumskim zachwyciło swoją urodą każdego, nawet najmłodszego przedszkolaka. Kolejną atrakcją dla maluchów było spotkanie z mieszkańcami płockiego zoo, gdzie dzieciaki miały okazję podziwiać zwierzęta z całego świata i poznać wiele sekretów z ich życia. Ponadto podczas majowej wyprawy maluchy spotkały się z prawdziwą sztuką w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Obejrzeliśmy tu „Kopciuszka” na motywach baśni braci Grimm w reżyserii Stefana Szaciłowskiego.  Dzieci miały więc kontakt z żywym aktorem na scenie, przeżywały losy Kopciuszka wraz z główną bohaterką sztuki, utrwaliły słownictwo związane z teatrem oraz zasady zachowania w tym niezwykłym miejscu. Spektakl bardzo nam się podobał, urzekał pięknymi kostiumami, a także współczesnymi epizodami wkomponowanymi w przedstawienie.

Uwieńczeniem naszej wyprawy były harce i zabawy w Happy Parku w Stróżewku koło Płocka. Do Malużyna wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

• Rechot 2023- filia w Malużynie

• W dniu 3 kwietnia 2023 uczniowie z naszej placówki brali udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Rechot 2023, organizowanym po raz kolejny przez MGOK w Glinojecku. Zespół „Bemolki”z klas II i III w składzie: Magdalena Porębska, Alicja Koprowska, Natalia Wardęga, Wiktoria Kurnikowska i Gabrysia Woźnicka, dzielnie reprezentował naszą szkołę w piosence „Maszeruje wiosna”. Swoim śpiewem, wiosennymi strojami oraz ruchem na scenie dziewczynki ujęły jurorów i zajęły I miejsce w kategorii: zespoły z klas I-III. Występ przygotowała wych. klas p. Małgorzata Osmańska. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszym małym artystkom i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.

• Dzień Strażaka

• Z okazji Dnia Strażaka 4 maja 2023 roku nasza szkoła gościła Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Funkcjonariusze przedstawili dzieciom na czym polega praca strażaka oraz z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć w trakcie służby. Zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzętu pożarniczego, który używany jest podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Podczas spotkania mogliśmy sprawdzić siłę swoich mięśni w unoszeniu piły oraz w operowaniu armatką wodną.

Na zakończenie spotkania funkcjonarjuszom PSP zostały wręczone podziękowania, a za aktywne uczestnictwo w zajęciach uczniowie otrzymali upominki.