• WALENTYNKI

•     Obchodzenie walentynek stało się już w naszej szkole tradycją, dlatego dzień 14 lutego 2023r. był wyjątkowy dla uczniów.

Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Barbary Maruszewskiej zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie z zaangażowaniem wrzucali własnoręcznie przygotowane kartki do skrzynki. Na apelu, każda z walentynek trafiła do adresata. Były one niezwykle kolorowe, starannie przygotowane i zawierały piękne życzenia, które wywołały uśmiech na twarzach uczniów. Miłym zaskoczeniem było rozdanie lizaków w kształcie serca przez Samorząd Uczniowski.

Święto patrona miłości sprawiło, iż w szkole do końca zajęć lekcyjnych panował wspaniały nastrój. Uczniowie mieli okazję do podjęcia rozważań o miłości i jej sensie oraz okazać sobie sympatię i życzliwość.

• Filia Malużyn- Ach, te bale w karnawale…

• „W karnawale, w karnawale, przystrojone wszystkie sale,

dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy”

Karnawał to miły i cały rok wyczekiwany czas, przepełniony muzyką i dobrą zabawą, kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka. W takiej atmosferze bawiły się dzieci w naszej szkole podczas balu zorganizowanego w dniu 9 lutego. Maluchy wcieliły się w postaci ze znanych baśni i nie tylko baśni oraz pięknie zaprezentowały się podczas otwarcia imprezy. Były wróżki, księżniczki, cyganki,  a nawet popularni piłkarze. Wszyscy z wielką ochotą uczestniczyli w tańcach, zabawach i konkursach karnawałowych. Wspólna zabawa wprowadziła naszych wychowanków w znakomity nastrój i przyniosła wiele radości, co było głównym celem zorganizowanej imprezy. Dodatkową atrakcją były smaczne pączki własnoręcznie przygotowane przez jedną z naszych mam,  bo cóż to za karnawał bez pączków? Dziękujemy bardzo za smaczną niespodziankę!

Wszystkim rodzicom zaś należą się podziękowania za przygotowanie strojów dla swoich pociech.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to czas pełen kolorów, radosnych dźwięków i zabaw. Dnia 2 lutego 2023 roku w naszej szkole odbył się bal przebierańców, który był dla dzieci wydarzeniem bardzo oczekiwanym. W odświętnie udekorowanej sali pojawiły się przeróżne postacie. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek, filmów i kreskówek. Podczas zabawy przeprowadzono wiele zabaw i konkursów, które dostarczały wychowankom ogrom pozytywnych emocji. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Zadbano również o smaczne przekąski i napoje podczas zabawy.

Kiedy czas trwania balu dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.

• Filia Malużyn- Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem

• 21 i 22 stycznia to bardzo ważne daty w kalendarzu świąt rodzinnych oraz kalendarzu uroczystości szkolnych.  Jak to z babcią i dziadkiem było? Odpowiedź na to pytanie padła podczas uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w dniu 20 stycznia 2023. Zaproszeni i licznie przybyli na imprezę goście z uwagą obejrzeli przygotowane przez wnuki przedstawienie pt.:,,Wspomnienia z babcią i dziadkiem. Okazało się, że dziadek zakochał się w babci już w przedszkolu!

Do zobaczenia za rok!

• Jasełka - filia Malużyn

• Spotkanie wigilijne w naszej szkole.

Grudzień to czas życzeń, prezentów, rodzinnych spotkań, wspomnień i dobrej nadziei. Tematyka zajęć dydaktycznych w przedszkolu i klasach najmłodszych ściśle wiąże się w tym miesiącu ze Świętami Bożego Narodzenia. Doskonałą ewaluacją zajęć o tejże tematyce była uroczysta Wigilia z udziałem rodziców i zaproszonych gości, zorganizowana w naszej szkole w dniu 22 grudnia pod hasłem „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Zgromadzonych powitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Sobolewska, życząc wszystkim  radosnych, spokojnych i rodzinnych świąt. Do życzeń dołączył również gość szczególny ks. Robert Kamiński, proboszcz naszej parafii, dziękując jednocześnie organizatorom i dzieciom za pielęgnowanie i kultywowanie tak pięknej, polskiej tradycji. Zgodnie z nią byliśmy w tym dniu świadkami Cudu Bożego Narodzenia zaprezentowanego podczas Jasełek przez naszych uczniów.  Po podzieleniu się opłatkiem, w miłej, rodzinnej, świątecznej atmosferze, w blasku świec,  wspólnie kolędowaliśmy przy ciastku i herbatce.

Uwieńczeniem spotkania wigilijnego była wizyta św. Mikołaja, który obdarował dzieciaki upominkami i zaprosił do wspólnej zabawy.  Obiecał też, iż pojawi się u nas na pewno za rok.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej uroczystości.