• Pierwszy dzień wiosny

•      W kalendarzu roku szkolnego ukazała się kolejna ważna data, bardzo lubiana przez naszych uczniów. 21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny, żegnamy mroźną zimę i z utęsknieniem czekamy na pierwsze znaki odradzającej się przyrody.  Dla uczniów ów data jest szczególnie ważna. Kojarzy im się z „dniem wagarowicza”, ale czy warto tego dnia nie przyjść do szkoły? Oczywiście, że nie!  Z całą pewnością potwierdzą to uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej, którzy miło spędzili ten dzień.

Już od godziny 8:00 zaczęła się świetna zabawa. Po przemowie Samorządu Uczniowskiego, rozpoczął się pierwszy etap zabaw. Pani Anna Zduńczyk i Pani Monika Okrasa przygotowały quizy o tematyce wiosennej oraz zagadki logiczne. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, kreatywnym myśleniem oraz umiejętnością pracy w zespole. Wszyscy uczestniczy dostali wiosenne dyplomy. Pani Aleksandra Koniecka zorganizowała warsztaty plastyczne. Uczestnicy wykonali piękne bukiety, którymi później udekorowali swoje klasy. Kolejnym etapem były zawody sportowe, promujące aktywny tryb życia. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i uczyli się zdrowego współzawodnictwa - pod opieką Pana Sebastiana Rogalskiego. Uczniowie zregenerowali siły podczas długiej przerwy obiadowej i pod opieką nauczycieli wybrali się na spacer, na którego czele była niesiona Marzanna. Ogromne zainteresowanie wzbudził piękny paw, który stał dostojnie na lokalnej łące. Po zakończonym spacerze wszyscy zebrali się przy ognisku, by spalić Marzannę i upiec kiełbaski. Dzieci z przedszkola wypowiedziały magiczne zaklęcie: „ Precz zimo zła, my cię już nie chcemy!”.

Mamy nadzieję, że wiosna wkroczy do naszych serc i przyrody.

• Zbudujemy lepszy świat...

• Dnia 21 marca 2023 roku uczniowie klasy 2 naszej szkoły brali udział w "Dniu kolorowej skarpetki" organizowanej na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie. Na początku spotkania prowadzący poprosili wszystkich zgromadzonych o odśpiewanie hymnu osób z zespołem Downa pt. "Zbudujemy lepszy świat". Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kolorowa skarpetka"-symbol niepasującego chromosomu, tolerancji, zrozumienia. Nagrodę otrzymali także uczestnicy zajęc korekcyjno-kompensacyjnych z naszej szkoły. Następnie uczestnicy wzięli udział w biegu „kolorowej skarpety” po bieżni, a zdecydowana większość z nich zdecydowała się na spint w samych skarpetkach. Na zakończenie spotkania na wszystkich obecnych na hali sportowej czekały dmuchańce oraz słodki poczęstunek.

• Filia Malużyn - Powitanie wiosny

• Maszeruje wiosna…Powitanie wiosny – filia w Malużynie

Wiosna to przez wszystkich wyczekiwana, najpiękniejsza pora roku. Nic więc dziwnego, że przygotowania do jej powitania rozpoczynamy w naszej placówce już od początku marca. Znikają powoli dekoracje zimowe w salach i na korytarzach, a w treści zajęć edukacyjnych zaczyna pojawiać się tematyka dotycząca wiosny. 21 marca, zgodnie z tradycją żegnaliśmy zimę i  witaliśmy upragnioną porę roku. Dla dzieciaków był to dzień pełen zabaw, atrakcji i radości, a rozpoczęliśmy go z wiosenną piosenką na ustach. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny o zwiastunach wiosny oraz tradycjach i zwyczajach ludowych związanych z jej powitaniem. Doskonałym sprawdzianem wiedzy o wiośnie były zagadki i łamigłówki dla dzieci. Ponadto każdy miał możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami plastycznymi podczas wykonywania wiosennych kwiatów. Główną atrakcją dnia był korowód z Marzanną oraz tropienie znaków wiosny podczas spaceru po najbliższej okolicy. Mali detektywi zauważyli: przebiśniegi, bazie na wierzbach, młodą trawkę, krążące bociany oraz klucz dzikich gęsi. Podczas spaceru towarzyszył nam śpiew ptaków w przyszkolnym parku. Wróciliśmy do szkoły z nadzieją, że upragniona wiosna błyśnie na dobre ciepłymi promykami słońca i zazieleni łąki i drzewa.

• Zbiórka karmy na rzecz Ostoi Mruczków

• 14 marca 2023 roku zakończyła się zbiórka karmy zorganizowana przez Samorząd Uczniowski  naszej szkoły na rzecz Ostoi Mruczków w Ciechanowie. W tym samym dniu karma została przekazana potrzebującym czworonogom.

Ostoja Mruczków to miejsce, w którym można przebywać w kocim towarzystwie. Założyło je Stowarzyszenie Pies i Spółka, którego wolontariusze pomagają bezdomnym zwierzętom.

Ostoję Mruczków można odwiedzać w weekendy. Zachęcamy do pomocy i odwiedzania przyjaznych czworonogów.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom zwierząt za włączenie się do akcji !