• "Szkoła do hymnu"

          • Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...

            W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

            W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie ze wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość. 

          • Akademia pod hasłem "Niepodległość znaczy Wolność"

          •      11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej czciła ten  dzień w szczególny sposób.

                9 listopada 2022r. w murach SP w Woli Młockiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W zorganizowanie tego apelu zaangażowali się uczniowie klasy IV-VIII wraz z p.Bożeną Załuską i p. Iwoną Paczkowską. Przeniósł on zgromadzonych w klimat zadumy i  patriotycznej refleksji.

                Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Poprzez scenki historyczne, poezję i muzykę organizatorzy przypomnieli wszystkim przepełnioną bólem i cierpieniem historię narodu polskiego oraz uczcili pamięć tych, którym Polacy zawdzięczają własne państwo. Swoimi talentami wokalnymi spotkanie ubarwili: Karolina Stancel, Magdalena Pietrzak, Adam Głowacki i Dawid Witulski. 

                  Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy, i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Warto pamiętać o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”. Wspierające w walce o niepdległośc ostanie słowa wystąpienia, skierowano do Ukrainy, znajdującej się aktualnie w stanie wojny. 

          • Co to jest niepodległość? - filia w Malużynie

          • Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem, a staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo      zajmującym dane terytorium”                                                                                                                                                                              Józef Piłsudski

            Uroczyste obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy 10 listopada poprzez różne formy aktywności naszych uczniów, którzy uczynili ten dzień wzruszającym i podniosłym.

            Podczas uroczystości zmierzaliśmy do odpowiedzi na pytanie: Co to jest niepodległość? Uczniowie z klasy III przypomnieli historię niewoli i drogę do wolności naszej Ojczyzny. Po krótkiej lekcji historii odbył się konkurs poezji patriotycznej ”Polska – mój dom”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III. Wszyscy występujący okazali się zwycięzcami, a wyrecytowane przez nich strofy były dowodem miłości do Ojczyzny oraz piękna polskiej mowy i języka ojczystego.

            Z dumą, powagą, a jednocześnie ogromną radością rozbrzmiewały też pieśni patriotyczne w wykonaniu młodych Polaków, udekorowanych kotylionami i trzymających flagi narodowe.

            O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”.

            Po części oficjalnej dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt.: „Co mały patriota wiedzieć powinien?” połączoną z krótkim testem wiedzy o Polsce i  niepodległości.

            Ewaluacją tego patriotycznego wydarzenia  było  dokończenie przez każdego z uczestników zdania:

            Niepodległość to ………

            Cieszę się z niepodległości, bo …...

          • Warsztaty mydlarskie

          • Podczas warsztatów mydlarskich nasi kreatywni uczniowie stworzyli własnoręcznie przepiękne mydełka oraz nauczyli się wielu ciekawych informacji na temat higieny, poznali historię mydła. Znakomitą zabawę zawdzięczamy współpracy z Fundacja "Wkra Możliwości" oraz @Agnes.Art Agnieszka Radzikowska.

            Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Szczepańskiej i Pani Agnieszce Radzikowskiej za poświęcony czas i zaangażowanie. Nasze dzieciaki były zachwycone. Pachniało w całej szkole.

            Zadanie publiczne pn. "Gdzie mieszka kultura?" zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego i realizowane przez Fundację "Wkra Możliwości"

          • Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!

          • Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego we wrześniu został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu byli uczniowie klas 0 - VIII Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej.

            Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, kawy, metalowych nakrętrek itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureata...

            W wyniku obrad jury, wybrano zwycięzcę - został nim Maciej Meister, II miejsce zajął Dawid Wituski a III - Piotr Andrusiewicz. Gratulujemy!

            Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały upominki i gadżety ufundowane przez Proboszcza - Księdza Roberta Kamińskiego, ktory był organizatorem konkursu.

            Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

          • LEKCJA PAMIĘCI – WIZYTA NA CMENTARZU

          • Uczniowie klas 0– VIII dnia 27 października udali się na cmentarz parafialny w Malużynie. W czasie
            odwiedzin naszych zmarłych przypomnieliśmy sobie, jak należy zachować się w tym
            szczególnym miejscu i dlaczego powinniśmy pielęgnować pamiętać o tych, którzy już
            odeszli. Uczniowie kl.VII-VIII uporządkowali grób nieznanego żołnierza. Wszyscy modlili się za zmarłych i zapalili znicze. Odwiedziliśmy grób zmarłych księży, którzy służyli w kościele Parafialnym w Malużynie.