• Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie klas 4 – 8 pod opieką Pani Anny Zduńskiej i Pani Barbary Maruszewskiej zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).

Ta szkolna akademia spowodowała na pewno , że nikt z uczniów w dniu 3 maja nie miał wątpliwości  co to za święto obchodzimy trzeciego maja  i dlaczego jest tak dla nas Polaków ważne.

• Test o ekologii

• Z okazji przypadającego w tym miesiącu  Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły również propagowali wiedzę i postawy ekologiczne. Jednym z działań proekologicznych były zorganizowane na terenie szkoły zabawy i konkursy, które miały na celu rozbudzić zainteresowanie, podziw i szacunek dla życia na naszej planecie.

Zespoły starszych i młodszych uczniów rywalizowały w wielu konkurencjach min. rozwiązując „Test o ekologii”, którego tematyka obejmowała umiejętności i podstawowe wiadomości zawarte w programach nauczania przyrody, programach profilaktyki prozdrowotnej i ekologicznej.

Celem testu było przybliżenie uczniom problematyki ochrony środowiska, kształtowanie kultury i świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Po analizie wyników testu wynika, że uczniowie posiadają   podstawową    wiedzę   w   zakresie     ochrony    przyrody, przejawiają  postawę    szacunku    dla    środowiska naturalnego, dostrzegają piękno przyrody, wykazują chęci stosowania w życiu codziennym zdobytej wiedzy ekologicznej.

Uczniowie wykazali się zrozumieniem takich pojęć jak: ekologia, recykling, utylizacja, odpady.

Na pamiątkę udziału w szkolnych obchodach Dnia Ziemi każdy uczeń otrzymał drobny upominek, który będzie rozbudzał refleksje o ochronie środowiska w kolejnych latach.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły również przyłączyli się do obchodów tego ważnego święta. Klasy 0 – III najpierw obejrzały filmy edukacyjne: „Dzień Ziemi z panem Nauczanką”  i „Segregujmy dla przyszłości”.

Następnie uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, gdzie w praktyczny sposób mogli wykorzystać swoja wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich worków.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykorzystali butelki PET do tworzenia kwiatów. Kolorowe, plastikowe kwiaty ozdobiły trawnik przed budynkiem szkoły.

Klasy 0-III wzięły udział w konkursie „W świecie recyklingu”. Przedmiotem konkursu było wykonanie zabawki, ozdoby lub innego przedmiotu z materiałów wtórnych, elementów plastikowych, tekturowych itp., nadających się do ponownego przetworzenia. Wśród wykonanych prac znalazły się min.: roboty i ludziki, jeżdżący samochód oraz skarbonka.