• I miejsce w Tataspartakiadzie "Dobrej Woli"

          • Dnia 1 października 2022 r. na stadionie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lesznowoli odbyła się XVII Tataspartakiada. W tym roku odbywała się pod hasłem „Daję radę”.  Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Dobra Wola. Ten piknik sportowo-rodzinny organizowali w tym roku po raz 17.

                           Z Ciechanowa pojechała tam grupa 100 osób. W składzie drużyn z powiatu ciechanowskiego były dwie uczestniczki ze Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej: Lena Chrobocińska i Klara Pomaska. Pojechały do Lesznowoli wraz z rodzicami oraz opiekunem ze szkoły Panią Barbarą Maruszewską. Wyjazd był zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie w godzinach porannych w sobotę 1 października 2022 r. Rano podstawiono na Plac Jana Pawła II dwa autokary, którymi pojechało 10 drużyn z powiatu ciechanowskiego.

            Drużyny z Ciechanowa oraz całej Polski walczyły o puchar Fair-Play. Nasi reprezentanci zajęli 1 miejsce w
            konkurencjach sportowych. Wśród zawodników były osoby z różnych organizacji, takich jak: Polski Czerwony Krzyż w Ciechanowie oraz Polskie Towarzystwo do Walki z Kalectwem w Ciechanowie, a także rodziny osób niepełnosprawnych. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w udział w spartakiadzie. Zdobyli trofeum, co sprawiło wszystkim ogromną satysfakcję. Oprócz konkurencji sportowych, były też przygotowane występy artystyczne i wiele innych atrakcji. 

                    Byliśmy pod  ogromnym wrażeniem dobrej organizacji tego przedsięwzięcia i obsługi wolontariuszy. Zapewniono też dla uczestników opiekę medyczną.         

                         To był bardzo udany dzień, pełen dobrych wrażeń i udana inicjatywa organizatorów.

          • Artyści w ramach projektu: "Gdzie mieszka kultura?"

          • #Mazowszepomaga, #programywspacia, #solidarnośćmazowiecka

            Zadanie publiczne pn. "Gdzie mieszka kultura?" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego i realizowane przez Fundację "Wkra Możliwości"

            W ramach projektu "Gdzie mieszka kultura?" dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego realizowanego przez fundację "Wkra możliwości" w naszej szkole mieliśmy okazję gościć artystów musicalowych współpracujących z Filharmonią Narodową. Marta Słociak- Wiszniewska oraz Kamil Zięba przy akompaniamencie Adama Sychowskiego za pomocą przepięknego koncertu przenieśli nas do magicznego świata bajek i baśni. Mieliśmy okazję odwiedzić mroźną "Krainę Lodu", ale również gorącą, afrykańską sawannę u "Króla Lwa". To była niezapomniana przygoda! Dziękujemy z całego serca artystom za przepiękny występ.

          • Powrót do szkoły 2022 już niedługo! 

          • Zapraszamy na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023:

            w Szkole Podstawowej w Woli Młockiej o godz. 9:00,

            w filii w Malużynie o godz. 8:00.

            Serdecznie zapraszamy Uczniów i Rodziców😊 

          • Wakacje 🏝

          • Oto po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, nastał zasłużony czas odpoczynku. W ciągu mijającego roku szkolnego stawialiście czoła wielu trudom. Nie zawsze było łatwo. Nie brakowało chwil zwątpienia. Ale dumą napawa nas, że zawsze potrafiliście wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Że żadne wyzwanie nie okazało się dla Was zbyt trudne. Z głębi serca życzymy Wam, aby nadchodzące wakacje były przepełnione ciepłem i radością. Niech każdy kolejny dzień przynosi Wam wspaniałe przygody. Wypoczywajcie w promykach letniego słońca i zbierzcie siły na kolejny rok szkolny. Cudownych, bezpiecznych wakacji!

          • Wakacje czas zacząć....

          • - Udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Zatem moi drodzy - wakacje czas zacząć! Do zobaczenia we wrześniu! – podsumowała Małgorzata Sobolewska, dyrektor SP w Woli Młockiej.

            Pani dyrektor podziękowała dzieciom za kończący się rok szkolny, za ich wkład, zaangażowanie w naukę, wspólne chwile spędzone razem. Podobne i równie ciepłe słowa z podziękowaniami skierowała w stronę nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

            Uczniowie klasy VIII uroczyście pożegnali nauczycieli, kolegów i mury naszej szkoły.

            Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce , dyplomów.  Następnie pani dyrektor wręczyła ósmoklasistom dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. 

            Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego człowieka. W tym roku  pożegnaliśmy wieloletniego pracownika naszej szkoły, p. Irenę Wieczorek (będziemy tęsknić).

            W dalszej części głos zabrał ks. Proboszcz Parafii Malużyn Robert Kamiński, który pobłogosławił całej społeczności szkolnej i życzył odpoczynku w nadchodzące wakacje. Następnie uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Tym sposobem kolejny pracowity rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. 

          • Dwudniowa wycieczka nad morze

          • W dniach 21-22.06.2022r. wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Jak zwykle program wycieczki przygotowany przez p. Dyrektor Małgorzatę Sobolewską oraz kierownika wycieczki p. Agnieszkę Czaplicką był bardzo bogaty i napięty. Najważniejsze, że pogoda i humory dopisały.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Westerplatte, potem spacer po Starówce, wizyta w Bazylice Mariackiej, spacer po molo w Sopocie oraz  podziwianie podwodnego świata w Oceanarium w Gdyni. Resztę wieczoru spędziliśmy na plaży w Jastrzębiej Górze, niektórzy załapali się nawet na zachód słońca. Drugiego  dnia od samego rana plażowanko i pląsy w wodzie morskiej. Do szczęścia brakowało tylko trzygodzinnego szaleństwa w Aquapark w Redzie. Bawiliśmy się świetnie.

            Był to dla nas wymarzony odpoczynek po ciężkim roku szkolnym.

            Niezmiennie od lat naszym przewoźnikiem był, jest i będzie p. Jerzy Baranowski, najlepszy kierowca, niezawodny i pomocny człowiek.

          • DZIEŃ DZIECKA FILIA W MALUŻYNIE

          • Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy w rytmach afrykańskich, udając się do Africa Centre w Sobanicach. W ramach zorganizowanego wyjazdu dzieci pod kierunkiem animatorów bawiły się w wiosce afrykańskiej Kunajamo, gdzie miały możliwość obejrzenia m.in. eksponatów dzikich zwierząt oraz urządzeń rolniczych stosowanych w Afryce. Zwiedziły także Muzeum Afrykanistyczne, gdzie zgromadzono niezwykle cenny i unikatowy na terenie całego kraju zbiór eksponatów obrazujących życie codzienne afrykańskich plemion. Dodatkowymi, niecodziennymi atrakcjami dla dzieci w dniu ich święta były też:

            - warsztaty muzyczne – Asiko Song w rytmie bębnów,

            - nauka podstawowych słów w języku suahili,

            - noszenie koszy na głowie,

            - Afrykańskie Igrzyska -  strzelanie z łuku,

            - poszukiwanie skarbów z mapą na terenie ośrodka,

            - przejażdżka ciuchcią „Mombasa Express”,

            - konkurs wiedzy o Afryce,

            - ognisko z kiełbaskami, chlebkiem i herbatką z cytrynką.

            Wszystkie dzieci otrzymały na pożegnanie pamiątkowe upominki i dyplomy. Zadowoleni, pełni wrażeń, w rytmie Asico Song wróciliśmy do Malużyna.

            Dzieciom pozostaną na długo wspomnienia z Dnia Dziecka spędzonego na świeżym powietrzu poza murami szkoły.

          • Małe Bajanie – filia w Malużynie

          • W dniu 2 czerwca uczniowie klasy II z naszej placówki popisywali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi podczas VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Małe Bajanie” organizowanego przez MGOK w Glinojecku. Na scenie domu kultury zaprezentowali się:

            Natalia Wardęga w wierszu „Kokoszka Smakoszka” J. Brzechwy,

            Adam Kolankowski w wierszu „Małpa w kąpieli” A. Fredry,

            Tomasz Lewandowski w wierszu „Kotek” - J. Tuwima.

            Nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami w kategorii klas I – III ( soliści) i odnieśli sukces prezentując swoje interpretacje w/w wierszy:

            Adam Kolankowski – I miejsce,

            Natalia Wardęga – III miejsce.

            Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za ich odwagę i umiejętności, tym bardziej, że był to ich debiut na scenie.

            Występ uczniów przygotowała wych. klasy p. Małgorzata Osmańska.

             

          • Dziękuję Ci Mamo… filia w Malużynie

          •      Dzień Mamy to szczególne święto w roku, honorowane przez wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak też duże. To czas, w którym w sposób szczególny dziękujemy naszym kochanym Mamom za życie, trud wkładany w nasze wychowanie, codzienną troskę i opiekę oraz bezgraniczną i bezinteresowną miłość, która nigdy nie ma końca.

            W piątek 27 maja w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci, przybyły do szkoły wszystkie Mamy. Jako goście szczególni, przy herbatce i ciasteczku, wysłuchały części artystycznej w wykonaniu swoich pociech oraz przyjęły moc najszczerszych życzeń, uścisków i całusów. Nie zabrakło też upominków, własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Mamy były zachwycone popisami naszych uczniów, a na ich twarzach malowało się wzruszenie, radość, a także duma ze swoich pociech. Uwieńczeniem całej imprezy były wesołe zabawy dzieci z mamami, m.in. takie jak: Lusterko, Czyj to głos?, Masażyk relaksacyjny oraz zabawy z chustą. W rolę animatorek w czasie zabaw wcieliły się panie wychowawczynie: Małgorzata Osmańska i Marzena Prusińska. Cała uroczystość przyniosła wszystkim dużo radości i wzruszeń i została uwieczniona na fotografiach, dzięki którym wspaniała zabawa i rodzinna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników imprezy.

          • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie klas 4 – 8 pod opieką Pani Anny Zduńskiej i Pani Barbary Maruszewskiej zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).

            Ta szkolna akademia spowodowała na pewno , że nikt z uczniów w dniu 3 maja nie miał wątpliwości  co to za święto obchodzimy trzeciego maja  i dlaczego jest tak dla nas Polaków ważne.

          • Test o ekologii

          • Z okazji przypadającego w tym miesiącu  Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły również propagowali wiedzę i postawy ekologiczne. Jednym z działań proekologicznych były zorganizowane na terenie szkoły zabawy i konkursy, które miały na celu rozbudzić zainteresowanie, podziw i szacunek dla życia na naszej planecie.

            Zespoły starszych i młodszych uczniów rywalizowały w wielu konkurencjach min. rozwiązując „Test o ekologii”, którego tematyka obejmowała umiejętności i podstawowe wiadomości zawarte w programach nauczania przyrody, programach profilaktyki prozdrowotnej i ekologicznej.

            Celem testu było przybliżenie uczniom problematyki ochrony środowiska, kształtowanie kultury i świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

            Po analizie wyników testu wynika, że uczniowie posiadają   podstawową    wiedzę   w   zakresie     ochrony    przyrody, przejawiają  postawę    szacunku    dla    środowiska naturalnego, dostrzegają piękno przyrody, wykazują chęci stosowania w życiu codziennym zdobytej wiedzy ekologicznej.

            Uczniowie wykazali się zrozumieniem takich pojęć jak: ekologia, recykling, utylizacja, odpady.

            Na pamiątkę udziału w szkolnych obchodach Dnia Ziemi każdy uczeń otrzymał drobny upominek, który będzie rozbudzał refleksje o ochronie środowiska w kolejnych latach.

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

            Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły również przyłączyli się do obchodów tego ważnego święta. Klasy 0 – III najpierw obejrzały filmy edukacyjne: „Dzień Ziemi z panem Nauczanką”  i „Segregujmy dla przyszłości”.

            Następnie uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, gdzie w praktyczny sposób mogli wykorzystać swoja wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich worków.

          • Maszeruje wiosna! Powitanie wiosny - filia w Malużynie.

          • Zgodnie z tradycją ludową w dniu 21 marca powitaliśmy radosną porę roku, wiosnę. Po porannym koncercie piosenek o tematyce wiosennej przeszliśmy radosnym korowodem z Marzannami przez wioskę, aby spalić nad rzeką słomiane kukły. Obrzędowi pożegnania zimy towarzyszyły radosne rymowanki i piosenki w wykonaniu dzieci. Potem uczniowie wcieleni w role małych detektywów wyruszyli tropem pierwszych oznak wiosny. W trakcie przeprowadzonego śledztwa ujawniono wiele dowodów: ciepłe promyki słońca, pierwsze wiosenne kwiaty, bazie kotki na wierzbach, motylki cytrynki, świeże kretowiska, śpiew ptaków, lecące bociany, a nawet parę orłów bielików. Jednogłośnie ustalono, iż sprawczynią tak  radosnego zamieszania w przyrodzie jest wiosna.

            Po powrocie do szkoły, w ramach ewaluacji całego przedsięwzięcia, dzieci wykonały w grupach prace plastyczne pod hasłem „Witaj wiosno”.

            Był to dla wszystkich dzień pełen radości i dobrej zabawy połączonej z różnymi formami aktywności dzieci.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykorzystali butelki PET do tworzenia kwiatów. Kolorowe, plastikowe kwiaty ozdobiły trawnik przed budynkiem szkoły.

            Klasy 0-III wzięły udział w konkursie „W świecie recyklingu”. Przedmiotem konkursu było wykonanie zabawki, ozdoby lub innego przedmiotu z materiałów wtórnych, elementów plastikowych, tekturowych itp., nadających się do ponownego przetworzenia. Wśród wykonanych prac znalazły się min.: roboty i ludziki, jeżdżący samochód oraz skarbonka.

          • KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY NIC DOBREGO NIE WRÓŻY

          • List do rodziców dot. programu profilaktycznego pn. "Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży"

            SZANOWNI PAŃSTWO

             Pragnę poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej w woli Młockiej uczestniczyć będą  w realizacji programu edukacyjnego na temat zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze  na człowieka pn. Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”.

            Głównym powodem powstania programu i jego realizacji jest sytuacja epidemiologiczna naszego województwa w zakresie występowania chorób przenoszonych przez kleszcze: boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu i opon mózgowych. Województwo mazowieckie jest terenem endemicznym tych chorób, czyli ma wysoki wskaźnik zapadalności na te choroby.

            Przytaczając te dane pragnę Państwu przypomnieć jak ważna jest edukacja młodzieży z naszego regionu w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych, czyli wykształcenie umiejętności zabezpieczania się przed ukąszeniem kleszcza, zachowania się po stwierdzeniu ukąszenia oraz roli szczepień ochronnych w zapobieganiu zachorowaniom na kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowych. Mam nadzieję, że zajęcia, w których będą uczestniczyć Państwa   dzieci zainicjują rozmowy na ten temat w Waszym domu, co może przyczyni się do zabezpieczenia członków państwa rodziny przez zachorowaniem na groźne choroby przenoszone przez kleszcze na człowieka.

          • Warsztaty wielkanocne – Filia w Malużynie  

          •  Są takie święta raz do roku,

            co budzą życie, budzą czas,

            wszystko rozkwita w słońca blasku

            i wielka miłość rośnie w nas.”

            Tradycją Świąt Wielkiej Nocy jest m.in. przygotowywanie ozdób, symboli świątecznych. Zgodnie z tym zwyczajem maluchy z naszej szkoły wykazały się swoją kreatywnością i umiejętnościami podczas warsztatów wielkanocnych zorganizowanych w dniu 13 kwietnia przez p. Marzenę Prusińską i p. Małgorzatę Osmańską. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat zwyczajów wielkanocnych w różnych regionach Polski dzieci zabrały się do zdobienia jajek różnymi technikami, wykonały też wełniane kurczaczki, baranki i papierowe zajączki. Różnorodność pomysłów, zaangażowanie małych artystów oraz dobra zabawa i radość z efektu pracy to doskonała ewaluacja kręgu tematycznego dotyczącego Wielkanocy. Warsztaty były także doskonałą okazją do utrwalenia nazw symboli wielkanocnych oraz ich znaczenia.

            Wszystkie prace dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego też zostały wyeksponowane  na wystawach w poszczególnych salach.