Narodowy Spis Powszechny
Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy!
Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy! - z tymi słowami dzieci z naszej szkoły wyruszyły na spacer, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Pierwszy dzień wiosny był dla nas wyjątkowy. Nieśliśmy także zrobione przez nas Marzanny i Gaiki. Podczas pochodu nie brakło radosnych okrzyków jak i piosenek o wiośnie. Pożegnaliśmy Marzannę, a wraz z nią zimę. Na koniec zgodnie z tradycją spaliliśmy zimowe kukły, aby w ten sposób przywitać Wiosnę. Zaśpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Oby wiosna na dobre u nas zagościła! Witaj wiosno!
5
W KARNAWALE, W KARNAWALE...- FILIA W MALUŻYNIE
W karnawale, w karnawale…urządzamy wielkie bale. Taki bal odbył się w naszej placówce w dniu 11 lutego. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Jak zawsze, największą atrakcją wydarzenia były stroje uczestników imprezy. Każde dziecko z ochotą zaprezentowało się na wstępie, a zadaniem zebranych było rozpoznanie, co to za postać.
Na balu można było spotkać wróżki, księżniczki, strażaków, policjantów, a nawet kilka zwierzątek. Rewia mody karnawałowej, zabawne konkursy, skoczna muzyka, tańce oraz dużo śmiechu i radości dzieci to tylko niektóre z atrakcji tego wieczoru. Nie zabrakło też pączków, jak na tłusty czwartek przystało. Dzieci w dobrych nastrojach bawiły się w rytm porywającej do tańca muzyki. Wspaniała atmosfera i miłe wrażenia pozostały wszystkim na długo w pamięci.
25
W KARNAWALE SAME BALE
Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 11 lutego 2021r. w naszej szkole odbył się kolejny bal karnawałowy połączony z tłusty czwartkiem, na który dzieci od dawna z radością czekały. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem. Po skończonych zabawach dzieci z wielką przyjemnością smakowały pyszności przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy Pani Oldze Giranowskiej, opiekunowi Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie i przeprowadzenie konkursów, wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci.
10
WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"15 lutego 2021 roku był dzieci z klas 0-I prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę. Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.
ZIMOWE OBSERWACJE „Strażnicy przyrody” - FILIA W MALUŻYNIE
Jak co roku, w okresie zimowym uczniowie naszej placówki zadbali o to, aby w przyszkolnym parku nie zabrakło pożywienia dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Na bieżąco dzieciaki uzupełniały karmniki ptasimi przysmakami. Samodzielnie przygotowywały mieszankę z ziaren pszenicy, kaszy i pęczaku oraz zbóż zalanych smalcem. Dla sikorek wykonały słoninkę nadzianą ziarnami słonecznika i pęczakiem.
Największą nagrodą dla dzieci był świergot ptaków w „Ptasiej stołówce” oraz obserwacja ich zachowania. Przyloty ptaków obserwowaliśmy przez okna. Najczęstszymi gośćmi w naszej stołówce były sikorki, gile, jemiołuszki, a nawet dzięcioły. Podczas obserwacji zauważyliśmy, że w sprzyjających warunkach pogodowych ptaki same starały się wyżywić.
Do karmników przylatywały zwykle dwa razy dziennie. Gdy gwałtownie pogorszyła się pogoda, wtedy nasi skrzydlaci przyjaciele całymi dniami urzędowali w karmnikach. Życzymy im smacznego!
3
ZIMOWA OLIMPIADA SPORTOWA
My się zimy nie boimy i wesoło się bawimy- takie hasło przyświecało uczniom kl. 0-III, które 19 lutego 2021 roku uczestniczyły w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolnej. Choć na dworze lekki mrozik, nasi uczniowie pamiętając o tym, że ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, z uśmiechem na twarzach uczestniczyły w sportowych zmaganiach. Rywalizowały w zimowych konkurencjach takich jak: biegi narciarskie, skoki narciarskie oraz wyścig saneczkarzy. Zabawa była wyśmienita. Dzieci zachowując zasady fair-play dzielnie walczyły wykazując się wspaniałymi zdolnościami sportowymi.
9
Zimowe zabawy na śniegu
„Zabawa, to działanie,
które jest całkowiciepozbawione celu i przymusu,
a przy tym angażuje i wypełnia wszystkie siły dziecka...” J.M. Ratzinger
19Uczniowie kl. 0-I uczestniczyły w zimowych zabawach na śniegu. Wykorzystały zimową pogodę do spaceru do lasu, chodzenia po śniegu i rozpoznawania śladów zwierząt, lepienia bałwana oraz rzucania śniegowymi kulkami.
Radości było co niemiara.
PIERNIKOWE SZALEŃSTWA- FILIA W MALUŻYNIE
- 9
Mikołajkowe niespodzianki – dzień ze Świętym Mikołajem
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej szkoły. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki i ciekawostek o Mikołaju. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły z zabawach Mikołąjkowych, były zabawy ruchowe, konkursy, tańce w których dzieci chętnie uczestniczyły. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do klasy zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Po spotkaniu z Mikołajem na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.
29
W JESIENNYM NASTROJU – FILIA W MALUŻYNIE
Jak co roku, w dniu 23.09 uczniowie klas 0-III świętowali nadejście kolorowej pory roku – jesieni. Cała zabawa rozpoczęła się od powitania zacnego gościa - Pani Jesieni, która zachwycała maluchów niepowtarzalnym urokiem oraz barwami swojego stroju. Nie bez znaczenia był przyniesiony przez damę koszyk z darami, do którego łakomie zerkały dzieciaki. Były w nim same witaminowe łakocie czyli warzywa i owoce. Uczniowie klas II-III przeprowadzili wywiad z przybyłym gościem, dowiadując się przy tym wielu ciekawostek o tej porze roku. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości, wraz z Panią Jesienią bawili się świetnie w jesienne zabawy ruchowe, potem delektowali się przy ognisku pieczonymi ziemniakami oraz kiełbaskami. Uwieńczeniem całej imprezy były plastyczne popisy dzieciaków - ziemniaczane stworki. Okazało się, że nasz gość to uzdolniona artystka. Jej stworek to super dzieło! Podobnie jak pozostałe prace dzieci. To wydarzenie w jesiennym nastroju było wspaniałym przeżyciem dla dzieci, wprowadzeniem do kręgów tematycznych o jesieni oraz czasem dobrej zabawy, przynoszącej wiele radości wszystkim uczestnikom
20
Hokus – pokus, czary - mary – zabawy andrzejkowe
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Nasi uczniowie również chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co czekaich. Zebraliśmy się więc 27 listopada, aby razem z klasa 0-I wspólnie się pobawić, poczarować i powróżyć. W tym dniu pomagały nam czarować wróżki -„Wróżka Dobrego Serduszka" - pani Agnieszka, która zabrała dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą dzieci w dorosłym życiu). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.
21
Zakończenie projektu „Wpólne kroki w Cyberświecie”
- 9
Pamiętamy o tych, którzy odeszli
W nawiązaniu do Święta Zmarłych w dniu 30.10.2020 roku dzieci z naszej szkoły z klasy I i III odwiedziły pobliski cmentarz w Malużynie. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy grobie zmarłych księży pracujących w tutejszej parafii dzieci wspólnie z panią zmówiły modlitwę, złożyły wiązanki i zapaliły znicze. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. W szkole staramy się uczyć dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Dzisiejszy dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do szkoły.
9
Pasowanie na ucznia
- 19
Pięcioro uczniów klasy I z naszej szkoły 13 października zostało przyjętych do szkolnej społeczności. Na wstępie nowi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, wiadomości oraz uzdolnienia w czasie pierwszego szkolnego egzaminu. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie poradziły sobie. Udowodniły, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami, a obecność rodziców, nauczycieli i kolegów dodała dodatkowej wagi tej uroczystości. Następnie Dyrektor Szkoły Małgorzata Sobolewska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej. Twarze pierwszaków zdradzały ogromne przejęcie, jednak najbardziej wzruszeni byli rodzice swoich pociech. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, upominków i słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców pierwszoklasistów.
Jesienne grzybobranie
- 12
23 października dzieci z klas 0,I wybrały się do lasu na grzyby. Przed wyjściem dzieci zostały zapoznane z regulaminem zachowania się w lesie, zasadami bezpieczeństwa podczas wycieczki. Bardzo mile powitała nas pogoda – jesiennym słoneczkiem. Podczas spaceru po lesie dzieci miały okazję poznać w naturalnym środowisku grzyby jadalne i trujące, podziwiały przy tym uroki pięknej jesieni. Dowiedziały się, że nie mogą zbierać grzybów bez nadzoru osoby dorosłej. W drodze powrotnej wsłuchiwały się w odgłosy lasu: szum drzew, śpiew ptaków. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.
List Fundacji Rodzice szkole
Ważne informacje!
Szanowni Państwo,
W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń spowodowanych poważną sytuacją epidemiczną w kraju od 26.10.2020 r. do 08.10.2020r. uczniowie klas IV-VIII będą brali udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Każdy uczeń jest zobowiązany do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym. Kształcenie będzie się odbywało przez e-dziennik Librus. Komunikatory społecznościowe (Messenger) czy poczta elektroniczna będą wykorzystywane tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Zajęcia będą się odbywały zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć i w określonych przez niego godzinach.
Wobec powyższego prosimy Państwa o:
- zapewnienie dziecku odpowiedniego miejsca do nauki (cichego, pozwalającego na skupienie i samodzielną pracę),
- zapewnienia dostępu do sprzętu umożliwiającego zdalną naukę (komputera, tabletu, telefonu) oraz do Internetu,
- kontrolowanie wykonanej pracy,
- dbanie o bezpieczeństwo dziecka w sieci,
- motywowanie dziecka do systematycznej pracy.
Liczymy na owocną współpracę i dziękujemy za zrozumienie z Państwa strony w tej trudnej sytuacji.
Dyrekcja i Nauczyciele
Informacja dla rodziców dzieci uczestniczących w "Programie dla szkół"
Szanowni Państwo,
Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.
Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania przygotowaną informację – w formie listu skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczącychw programie. W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny itp., za co z góry serdecznie dziękujemy.
Z poważaniem,
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
CYBERŚWIAT
Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Woli Młockiej rozpoczęli realizacje programu profilaktycznego „Wspólne Kroki w Cyberświecie”. Program ten opracowany został przez zespół doświadczonych profilaktyków współpracujących z Fundacją „Poza Schematami”. Głównym celem programu jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniami od nich. Zajęcia zostaną poświęcone nie tylko zagadnieniom związanym z zasadami bezpiecznego i rozważnego używania mediów elektronicznych, ale i rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci, takich jak komunikacja czy radzenie sobie z emocjami. Uczniowie odbyli już pierwsze zajęcia, podczas których założyli bloga klasowego pod nazwą „Przyjaciele z trzeciej w Cyberświecie” na którym będą się dzielić swoimi poczynaniami i wrażeniami dotyczącymi realizacji programu.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzania i komentowania: spwolamlockaklasa3.blogspot.com.
Agnieszka Czaplicka
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie