Wniosek o stypendium socjalne do pobrania:
Powrót do szkoły 2022 już niedługo!
Zapraszamy na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023:
w Szkole Podstawowej w Woli Młockiej o godz. 9:00,
w filii w Malużynie o godz. 8:00.
Serdecznie zapraszamy Uczniów i Rodziców😊
Wakacje 🏝
Oto po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, nastał zasłużony czas odpoczynku. W ciągu mijającego roku szkolnego stawialiście czoła wielu trudom. Nie zawsze było łatwo. Nie brakowało chwil zwątpienia. Ale dumą napawa nas, że zawsze potrafiliście wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Że żadne wyzwanie nie okazało się dla Was zbyt trudne. Z głębi serca życzymy Wam, aby nadchodzące wakacje były przepełnione ciepłem i radością. Niech każdy kolejny dzień przynosi Wam wspaniałe przygody. Wypoczywajcie w promykach letniego słońca i zbierzcie siły na kolejny rok szkolny. Cudownych, bezpiecznych wakacji!
Wakacje czas zacząć....
- Udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Zatem moi drodzy - wakacje czas zacząć! Do zobaczenia we wrześniu! – podsumowała Małgorzata Sobolewska, dyrektor SP w Woli Młockiej.
Pani dyrektor podziękowała dzieciom za kończący się rok szkolny, za ich wkład, zaangażowanie w naukę, wspólne chwile spędzone razem. Podobne i równie ciepłe słowa z podziękowaniami skierowała w stronę nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
Uczniowie klasy VIII uroczyście pożegnali nauczycieli, kolegów i mury naszej szkoły.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce , dyplomów. Następnie pani dyrektor wręczyła ósmoklasistom dyplomy ukończenia szkoły podstawowej.
Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego człowieka. W tym roku pożegnaliśmy wieloletniego pracownika naszej szkoły, p. Irenę Wieczorek (będziemy tęsknić).
W dalszej części głos zabrał ks. Proboszcz Parafii Malużyn Robert Kamiński, który pobłogosławił całej społeczności szkolnej i życzył odpoczynku w nadchodzące wakacje. Następnie uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Tym sposobem kolejny pracowity rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca.
32
Dwudniowa wycieczka nad morze
W dniach 21-22.06.2022r. wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Jak zwykle program wycieczki przygotowany przez p. Dyrektor Małgorzatę Sobolewską oraz kierownika wycieczki p. Agnieszkę Czaplicką był bardzo bogaty i napięty. Najważniejsze, że pogoda i humory dopisały.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Westerplatte, potem spacer po Starówce, wizyta w Bazylice Mariackiej, spacer po molo w Sopocie oraz podziwianie podwodnego świata w Oceanarium w Gdyni. Resztę wieczoru spędziliśmy na plaży w Jastrzębiej Górze, niektórzy załapali się nawet na zachód słońca. Drugiego dnia od samego rana plażowanko i pląsy w wodzie morskiej. Do szczęścia brakowało tylko trzygodzinnego szaleństwa w Aquapark w Redzie. Bawiliśmy się świetnie.
Był to dla nas wymarzony odpoczynek po ciężkim roku szkolnym.
Niezmiennie od lat naszym przewoźnikiem był, jest i będzie p. Jerzy Baranowski, najlepszy kierowca, niezawodny i pomocny człowiek.
70
DZIEŃ DZIECKA FILIA W MALUŻYNIE
Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy w rytmach afrykańskich, udając się do Africa Centre w Sobanicach. W ramach zorganizowanego wyjazdu dzieci pod kierunkiem animatorów bawiły się w wiosce afrykańskiej Kunajamo, gdzie miały możliwość obejrzenia m.in. eksponatów dzikich zwierząt oraz urządzeń rolniczych stosowanych w Afryce. Zwiedziły także Muzeum Afrykanistyczne, gdzie zgromadzono niezwykle cenny i unikatowy na terenie całego kraju zbiór eksponatów obrazujących życie codzienne afrykańskich plemion. Dodatkowymi, niecodziennymi atrakcjami dla dzieci w dniu ich święta były też:
- warsztaty muzyczne – Asiko Song w rytmie bębnów,
- nauka podstawowych słów w języku suahili,
- noszenie koszy na głowie,
- Afrykańskie Igrzyska - strzelanie z łuku,
- poszukiwanie skarbów z mapą na terenie ośrodka,
- przejażdżka ciuchcią „Mombasa Express”,
- konkurs wiedzy o Afryce,
- ognisko z kiełbaskami, chlebkiem i herbatką z cytrynką.
Wszystkie dzieci otrzymały na pożegnanie pamiątkowe upominki i dyplomy. Zadowoleni, pełni wrażeń, w rytmie Asico Song wróciliśmy do Malużyna.
Dzieciom pozostaną na długo wspomnienia z Dnia Dziecka spędzonego na świeżym powietrzu poza murami szkoły.
36
Małe Bajanie – filia w Malużynie
W dniu 2 czerwca uczniowie klasy II z naszej placówki popisywali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi podczas VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Małe Bajanie” organizowanego przez MGOK w Glinojecku. Na scenie domu kultury zaprezentowali się:
Natalia Wardęga w wierszu „Kokoszka Smakoszka” J. Brzechwy,
Adam Kolankowski w wierszu „Małpa w kąpieli” A. Fredry,
Tomasz Lewandowski w wierszu „Kotek” - J. Tuwima.
Nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami w kategorii klas I – III ( soliści) i odnieśli sukces prezentując swoje interpretacje w/w wierszy:
Adam Kolankowski – I miejsce,
Natalia Wardęga – III miejsce.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu za ich odwagę i umiejętności, tym bardziej, że był to ich debiut na scenie.
Występ uczniów przygotowała wych. klasy p. Małgorzata Osmańska.
5
Dziękuję Ci Mamo… filia w Malużynie
Dzień Mamy to szczególne święto w roku, honorowane przez wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak też duże. To czas, w którym w sposób szczególny dziękujemy naszym kochanym Mamom za życie, trud wkładany w nasze wychowanie, codzienną troskę i opiekę oraz bezgraniczną i bezinteresowną miłość, która nigdy nie ma końca.
W piątek 27 maja w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci, przybyły do szkoły wszystkie Mamy. Jako goście szczególni, przy herbatce i ciasteczku, wysłuchały części artystycznej w wykonaniu swoich pociech oraz przyjęły moc najszczerszych życzeń, uścisków i całusów. Nie zabrakło też upominków, własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Mamy były zachwycone popisami naszych uczniów, a na ich twarzach malowało się wzruszenie, radość, a także duma ze swoich pociech. Uwieńczeniem całej imprezy były wesołe zabawy dzieci z mamami, m.in. takie jak: Lusterko, Czyj to głos?, Masażyk relaksacyjny oraz zabawy z chustą. W rolę animatorek w czasie zabaw wcieliły się panie wychowawczynie: Małgorzata Osmańska i Marzena Prusińska. Cała uroczystość przyniosła wszystkim dużo radości i wzruszeń i została uwieczniona na fotografiach, dzięki którym wspaniała zabawa i rodzinna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników imprezy.
40
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie klas 4 – 8 pod opieką Pani Anny Zduńskiej i Pani Barbary Maruszewskiej zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).
Ta szkolna akademia spowodowała na pewno , że nikt z uczniów w dniu 3 maja nie miał wątpliwości co to za święto obchodzimy trzeciego maja i dlaczego jest tak dla nas Polaków ważne.
12
Test o ekologii
Z okazji przypadającego w tym miesiącu Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły również propagowali wiedzę i postawy ekologiczne. Jednym z działań proekologicznych były zorganizowane na terenie szkoły zabawy i konkursy, które miały na celu rozbudzić zainteresowanie, podziw i szacunek dla życia na naszej planecie.
Zespoły starszych i młodszych uczniów rywalizowały w wielu konkurencjach min. rozwiązując „Test o ekologii”, którego tematyka obejmowała umiejętności i podstawowe wiadomości zawarte w programach nauczania przyrody, programach profilaktyki prozdrowotnej i ekologicznej.
Celem testu było przybliżenie uczniom problematyki ochrony środowiska, kształtowanie kultury i świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.
Po analizie wyników testu wynika, że uczniowie posiadają podstawową wiedzę w zakresie ochrony przyrody, przejawiają postawę szacunku dla środowiska naturalnego, dostrzegają piękno przyrody, wykazują chęci stosowania w życiu codziennym zdobytej wiedzy ekologicznej.
Uczniowie wykazali się zrozumieniem takich pojęć jak: ekologia, recykling, utylizacja, odpady.
Na pamiątkę udziału w szkolnych obchodach Dnia Ziemi każdy uczeń otrzymał drobny upominek, który będzie rozbudzał refleksje o ochronie środowiska w kolejnych latach.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.
Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły również przyłączyli się do obchodów tego ważnego święta. Klasy 0 – III najpierw obejrzały filmy edukacyjne: „Dzień Ziemi z panem Nauczanką” i „Segregujmy dla przyszłości”.
Następnie uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, gdzie w praktyczny sposób mogli wykorzystać swoja wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich worków.
13
Maszeruje wiosna! Powitanie wiosny - filia w Malużynie.
Zgodnie z tradycją ludową w dniu 21 marca powitaliśmy radosną porę roku, wiosnę. Po porannym koncercie piosenek o tematyce wiosennej przeszliśmy radosnym korowodem z Marzannami przez wioskę, aby spalić nad rzeką słomiane kukły. Obrzędowi pożegnania zimy towarzyszyły radosne rymowanki i piosenki w wykonaniu dzieci. Potem uczniowie wcieleni w role małych detektywów wyruszyli tropem pierwszych oznak wiosny. W trakcie przeprowadzonego śledztwa ujawniono wiele dowodów: ciepłe promyki słońca, pierwsze wiosenne kwiaty, bazie kotki na wierzbach, motylki cytrynki, świeże kretowiska, śpiew ptaków, lecące bociany, a nawet parę orłów bielików. Jednogłośnie ustalono, iż sprawczynią tak radosnego zamieszania w przyrodzie jest wiosna.
Po powrocie do szkoły, w ramach ewaluacji całego przedsięwzięcia, dzieci wykonały w grupach prace plastyczne pod hasłem „Witaj wiosno”.
Był to dla wszystkich dzień pełen radości i dobrej zabawy połączonej z różnymi formami aktywności dzieci.
30
Pierwszy Dzień Wiosny
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykorzystali butelki PET do tworzenia kwiatów. Kolorowe, plastikowe kwiaty ozdobiły trawnik przed budynkiem szkoły.
Klasy 0-III wzięły udział w konkursie „W świecie recyklingu”. Przedmiotem konkursu było wykonanie zabawki, ozdoby lub innego przedmiotu z materiałów wtórnych, elementów plastikowych, tekturowych itp., nadających się do ponownego przetworzenia. Wśród wykonanych prac znalazły się min.: roboty i ludziki, jeżdżący samochód oraz skarbonka.
KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY NIC DOBREGO NIE WRÓŻY
List do rodziców dot. programu profilaktycznego pn. "Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży"
SZANOWNI PAŃSTWO
Pragnę poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej w woli Młockiej uczestniczyć będą w realizacji programu edukacyjnego na temat zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze na człowieka pn. ”Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”.
Głównym powodem powstania programu i jego realizacji jest sytuacja epidemiologiczna naszego województwa w zakresie występowania chorób przenoszonych przez kleszcze: boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu i opon mózgowych. Województwo mazowieckie jest terenem endemicznym tych chorób, czyli ma wysoki wskaźnik zapadalności na te choroby.
Przytaczając te dane pragnę Państwu przypomnieć jak ważna jest edukacja młodzieży z naszego regionu w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych, czyli wykształcenie umiejętności zabezpieczania się przed ukąszeniem kleszcza, zachowania się po stwierdzeniu ukąszenia oraz roli szczepień ochronnych w zapobieganiu zachorowaniom na kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowych. Mam nadzieję, że zajęcia, w których będą uczestniczyć Państwa dzieci zainicjują rozmowy na ten temat w Waszym domu, co może przyczyni się do zabezpieczenia członków państwa rodziny przez zachorowaniem na groźne choroby przenoszone przez kleszcze na człowieka.
Warsztaty wielkanocne – Filia w Malużynie
„Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas,
wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.”
Tradycją Świąt Wielkiej Nocy jest m.in. przygotowywanie ozdób, symboli świątecznych. Zgodnie z tym zwyczajem maluchy z naszej szkoły wykazały się swoją kreatywnością i umiejętnościami podczas warsztatów wielkanocnych zorganizowanych w dniu 13 kwietnia przez p. Marzenę Prusińską i p. Małgorzatę Osmańską. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat zwyczajów wielkanocnych w różnych regionach Polski dzieci zabrały się do zdobienia jajek różnymi technikami, wykonały też wełniane kurczaczki, baranki i papierowe zajączki. Różnorodność pomysłów, zaangażowanie małych artystów oraz dobra zabawa i radość z efektu pracy to doskonała ewaluacja kręgu tematycznego dotyczącego Wielkanocy. Warsztaty były także doskonałą okazją do utrwalenia nazw symboli wielkanocnych oraz ich znaczenia.
Wszystkie prace dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego też zostały wyeksponowane na wystawach w poszczególnych salach.
14
Warsztaty Wielkanocne
Wycieczka do Izby Pamiątkowej Guzikarstwa w Sochocinie
„SOLIDARNI Z UKRAINĄ” – filia w Malużynie
W dniu 2 marca 2022 w naszej placówce odbyła się zbiórka darów dla Ukrainy. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za ten wymowny gest solidarności z walczącym narodem ukraińskim.
3
Apel "Solidarni z Ukrainą"
Pokaz Mody z okazji Dnia Kobiet
8 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Wszystkie Małe i Duże Kobietki tego dnia wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu - Pokazie Mody. Dziewczynki zaprezentowały na wybiegu przygotowane w domu kreacje. Chłopcy podziwiali swoje koleżanki i oceniali kreatywność, oryginalność oraz sposób prezentacji strojów. Dziewczyny dały z siebie wszystko, kroczyły dziarsko po wybiegu w rytm muzyki i przy błyskach fleszy niczym prawdziwe modelki. Ochom i achom nie było końca. Dziewczynki otrzymały od kolegów życzenia oraz wspaniałe upominki. Chłopcy również dostali coś na osłodę. Nie zabrakło również wspólnej zabawy.
11
Archiwum Aktualności