• Aktualności

          • III Jarmark Bożonarodzeniowy w Malużynie - 10 grudnia, 2023

            III MALUŻYŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

            W dniu 10 grudnia 2023 w Malużynie odbył się III Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorem wydarzenia była Parafia Świętego Wojciecha w Malużynie. Nasza szkoła włączyła się do tej inicjatywy i zorganizowała świąteczne stoisko.

            Można tu było kupić różnorodne ozdoby, stroiki, wieńce, kartki świąteczne, czy słodkości, a wszystko wykonane własnoręcznie. Kto chciał, mógł posilić się słodkimi świątecznymi smakołykami wykonanymi przez rodziców naszych uczniów. Zewsząd roznosił się aromat zimowej herbaty wymieszanej z korzennym zapachem piernika, zwiastujacy nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.. W tle słychać było nie tylko muzykę, ale i gwar ludzi oraz śmiech dzieci. Taka była atmosfera świątecznego kiermaszu zorganizowanego w Malużynie.

          • Magiczne Guziki Mikołaja i Mikołajowej

            Magiczne Guziki Mikołaja i Mikołajowej

            6 grudnia, jak co roku jest superważną datą w naszym szkolnym kalendarzu. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez nauczycieli, po którym każdy uczeń otrzymał magiczny guzik z ważnym przesłaniem. Kolejnym obowiązkowym punktem w harmonogramie było oczywiście uroczyste wręczanie prezentów przez Mikołaja. Następnie razem z Elfami, Mikołajem, Mikołajową i innymi bohaterami przedstawienia uczyliśmy się mikołajkowej piosenki i układu tanecznego. Po tych wspaniałych emocjach uczniowie przeszli do klas aby obejrzeć filmy, oczywiście w tematyce mikołajkowej. Ale to jeszcze nie był koniec wrażeń przygotowany dla uczniów szkoły w Woli Młockiej i Malużynie. Dzieci miały szansę wykazać się także kreatywnie uczestnicząc w warsztatach, podczas których wykonali przepiękne aniołki. Na koniec każdy najadł się do syta pałaszując

          • Andrzejki

            „Święty Andrzej Ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”- Filia w Malużynie

            Andrzejki to tajemniczy wieczór, pełen dobrej zabawy, wróż, magii i czarów. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą dzieci kreatywności, pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie w świat marzeń i fantazji.

            Pielęgnując polskie tradycje ludowe, w dniu 29 listopada zorganizowaliśmy wieczór andrzejkowy w naszej szkole. Na wstępie wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o obchodach wigilii św. Andrzeja w dawnych czasach i przekazywaniu tej tradycji z pokolenia na pokolenie oraz poznali postać św. Andrzeja. Następnie nastrojowo udekorowana sala gimnastyczna zmieniła się w tajemniczą Krainę Czarów, a nasze uczennice przyjęły role wróżek. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony, gwiazdy i inne elementy dekoracji dodawały klimatu całej zabawie. Podczas magicznego wieczoru nie zabrakło tr

          • Andrzejki w naszej szkole

            Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie.

            Czwartek 30 listopada 2023r. w naszej szkole przebiegał właśnie pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. W naczelną wróżkę, jak co roku wcieliła się niezastąpiona p. Agnieszka Czaplicka, która wprowadziła całą społeczność w atmosferę andrzejkowej magii. Następnie uczniowie brali udział w szeregu zabaw i wróżb, które przeplatały się z tańcami. Wróżby z kubeczkami oraz taniec z czarodziejską miotłą to tylko niektóre z atrakcji tej andrzejkowej zabawy. Konkurencją, która sprawiła dzieciom największą frajdę była zabawa z wirująca butelką, podczas której uczniowie dowiadywali się, jaka przyszłość jest im pisana. Butelka wskazywała kolejno gwiazdę, która oznaczała

          • Z kart historii – pokaz historyczny filia w Malużynie

            W dniu 27 listopada 2023 gościła w naszej szkole Grupa Artystyczna Rekonstrukto z Lublina, aby pokazać prezentację „Powstanie Styczniowe”. Aktorzy przybliżyli dzieciom dzieje naszego kraju od czasów „złotej wolności szlacheckiej” poprzez kolejne rozbiory, aż do całkowitej utraty niepodległości przez Polskę. Bogactwo rekwizytów, tematyczne stroje i kostiumy oraz różnorodna kolekcja uzbrojenia przeniosły naszych uczniów i przedszkolaków w czasy Powstania Styczniowego. Pokazom towarzyszyła ciekawa narracja z udziałem dzieci. Każdy uczestnik mógł dotknąć, przymierzyć i obejrzeć z bliska kolekcję rekwizytów zgromadzoną przez młodych miłośników historii. Chłopcy wcielili się w role powstańców toczących walkę, a dziewczynki dzielnie opatrywały rannych bohaterów. Prezentowane scenki ubarwione były zabawnymi opowieściami prowadzących, co skutkowało dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uc

          • Lekcja historii

            21 listopada 2023 r. gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną Rekonstrukto z Lublina. Grupa aktorów zaprezentowała pokaz historyczny z udziałem publiczności. W tej żywej lekcji historii uczestniczyli uczniowie z klas 0-8 i lekcja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Był to Pokaz Historyczny związany z Powstaniem Styczniowym. Nie zabrakło też dramy, w której sami uczniowie mogli wcielić się w ochotników i żołnierzy. Takie bezpośrednie zaangażowanie uczniów w przekaz historii szczególnie zapada w pamięć, w której pozostaną ważne wydarzenia tamtych czasów.

          • Wycieczka do Urzędu Miasta i Gminy Glinojeck

            27 listopada 2023r. uczniowie klasy VIII wraz z opiekunkami p. Barbarą Maruszewską oraz p. Marią Barwińską - Zuńczyk odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Glinojecku. Celem wycieczki było poznanie instytucji użyteczności publicznej, jaką jest Urząd Miasta i Gminy oraz co możemy w niej załatwić. Przewodnikiem wycieczki po urzędzie był pracownik urzędu. Uczniowie zapoznali się z pracą każdego z wydziałów, między innymi dowiedzieli się, gdzie jako osoby pełnoletnie mogą zgłosić się po swój dokument tożsamości.
            Podczas wizyty spotkaliśmy się również z burmistrzem panem Łukaszem Kapczyńskim, który opowiedział nam o swojej pracy i roli jako burmistrza.

          • „Szkoła do hymnu” - Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości – Filia w Malużynie

            Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada to bardzo ważny dzień w polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach niewoli. Uroczystą akademię rozpoczęliśmy o godzinie 11.11 odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, włączając się do tegorocznej akcji MEiN Szkoła do hymnu”. W patetycznym nastroju, z ogromnym szacunkiem i powagą najstarsi uczniowie przedstawili wzruszający montaż słowno- muzyczny ukazujący drogę, jaką przebyli nasi przodkowie walcząc o niepodległość. Dla niepodległej dzieci pięknie wyrecytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenki o Polsce. Uroczystość przygotowały i czuwały nad jej przebiegiem panie Małgorzata Osmańska i Marzena Prusińska.

          • Szkoła do hymnu – 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

            Baczność! Szkoła do Hymnu! Łącząc się z blisko czteroma milionami uczniów z prawie 20 tysięcy szkół w całym kraju punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski. Była to akcja „Szkoła do hymnu”, do której zachęcało Ministerstwa Edukacji i Nauki.Wspólne śpiewanie w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyło się po raz szósty. W akcji po raz kolejny wzięła udział nasza. W naszej szkole wychowanie patriotyczne jest jednym z priorytetów. Uczymy prostego, dziecięcego szacunku dla naszej Ojczyzny, jej historii i tradycji.

          • 105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

            11 listopada 1918 r. Polacy, po 123 latach zaborów, nareszcie odzyskali wolność. Z tej okazji obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 8 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Woli Młockiej odbył się apel upamiętniający trudną drogę Polaków ku upragnionej Niepodległości.

            Na pięknie udekorowanym holu uczniowie przedstawili swój montaż słowno-muzyczny, przybliżając całej społeczności szkolnej drogę do wolności naszego narodu. Występ wzbudził wiele emocji. Wyraziste słowa piosenki w połączeniu z niebanalnym wykonaniem robiły na widzach duże wrażenie.

          • "Jesień to jest taka dama, co wędruje całkiem sama" - jesienne zabawy w plenerze w grupie 0-I

            Śledząc prognozy pogody i mając na uwadze, że za chwilępiękna, złota jesień się skończy i nadejdą listopadowe szarości dzieci z grupy 0-I postanowiły wyjść na spacer, wykorzystać ostatnie dni ciepła. Zdecydowały się zrobić coś dla ciała i dla oka.Wykorzystując dary jesieni zrobiły sobie jesienną zabawę w liściach. Jesień zachwycając nas swoją wielobarwnością nie pozwala nam o niej zapomnieć, dlatego też uwieczniliśmy jej kolory podczas sesji w plenerze.Zabawa była cudowna, wrażenia niezapomniane no i jesienne drzewa uwiecznione na wspólnych fotografiach zostaną głęboko w naszej pamięci, przynajmniej do następnego roku.To była istna magia barw!

          • "Pamiętamy o tych którzy odeszli" - modlitwa na cmentarzu, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza

            "Pamiętamy o tych którzy odeszli" - modlitwa na cmentarzu, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza

            Listopad to miesiąc zadumy – to czas kiedy w sposób szczególny pamiętamy o bliskich zmarłych.30 października 2023 tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klas 0-VIII wraz z wychowawczyniami i księdzem proboszczem udali się na parafialny cmentarz w Malużynie, by przywołać historię, zapalić znicze i chwilą zadumy oraz wspólną modlitwą oddać cześć osobom, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Pamięcią również otoczyliśmy zmarłych księży z naszej parafii zapalając znicz na ichgrobie. To była prawdziwa lekcja patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych.

          • „30 Lat Miasta i Gminy Glinojeck”

            Włączyliśmy się w uroczyste obchody 30 – lecia Miasta i Gminy Glinojeck. Tak prezentowało się nasze stoisko w Glinojecku podczas jubileuszu 30-lecia Miasta Gminy i Glinojeck. Dziękujemy mieszkańcom i gościom za liczne zainteresowanie stoiskiem naszej szkoły, mamy nadzieję, że zrobione zdjęcia w naszej fotobudce będą przywoływały wspomnienia z jubileuszu. Cieszymy się, że mogliśmy razem z Państwem świętować tą piękną rocznicę.Prezentowaliśmy ofertę naszej szkoły, jej rodzinny charakter, nasze sukcesy i codzienne zajęcia.

          • „Podróże małe i duże, wycieczka do Mandorii i Orientarium w Łodzi”

            25 września 2023 roku ruszyliśmy na wycieczkę. Wyjazd wcześnie rano i przejazd do łódzkiego zoo. Miejski ogród zoologiczny powstał w Łodzi parę dekad temu, ale otwarte niedawno Orientarium uczyniło ten obiekt miejscem, którego nie można pominąć! Orientarium, które podziwialiśmy jest najnowocześniejszym w całej Europie kompleksem poświęconym zwierzętom Azji Południowo-Wschodniej. Budynek Orientarium podzielony jest na cztery strefy: Słoniarnię (królestwo 6-tonowego słonia Aleksandra), Celebes, poświęconą zwierzętom z indonezyjskiej wyspy o tej samej nazwie (tu spotkamy np. makaki i wyderki orientalne), Wyspy Sundajskie, gdzie podziwialiśmy krokodyle czy niedźwiedzie malajskie oraz strefę oceaniczną. W tą ostatnią weszliśmy przeszklonym tunelem, dzięki któremu z wyjątkowej perspektywy zobaczyliśmy mnóstwo wodnych stworzeń, z rekinem na czele. Następnie przejechaliśmy do tematycznego pa

          • Nasze sukcesy - TATASPARTAKIADA

            W sobotę 7 października 2023 r. na stadionie sportowym przy ul. Szkolnej 6 w Lesznowoli odbyła się 18-ta TATASPARTAKIADA Dobrej Woli – piknik sportowo-integracyjny dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

            Szkoła Podstawowa w Woli Młockiej po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Bez granic”. Drużyny z Ciechanowa oraz całej Polski walczyły o puchar Fair-Play. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Chrobocińska oraz Tomasz i Bartosz Lewandowscy, którzy wraz z rodzicami oraz opiekunem ze szkoły panią Barbarą Maruszewską pojechali do Lesznowoli. Nasi reprezentanci zajęli 1 miejsce w konkurencjach sportowych.

          • DEN i pasowanie pierwszoklasistów – filia w Malużynie

            Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. W naszej szkole w dniu 13 października odbyła się uroczystość z tej okazji. Zapoczątkowało ją oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej. Było to bardzo ważne i całkiem niełatwe wyzwanie dla pierwszaków. Musieli oni bowiem wykazać się wieloma umiejętnościami, aby zrzucić z siebie zaklęcie Złej Wróżki, która nieoczekiwanie pojawiła się podczas uroczystości. Nasi najmłodsi uczniowie pokonali dzielnie złe czary i wykonali wszystkie zadania wędrując za sprawą Dobrej Wróżki po krainach: mądrości, muzyki i pracowitości. Nowo przyjęci uczniowie, w podniosłej atmosferze, przed Orłem i Sztandarem złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali też ich Rodzice, jako najważniejsze osoby wspierające edukację swoich pociech. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani dyrektor Małgorzata Sobolewska. Po części oficjalne

          • Ślubowanie uczniów klasy I w dzień Edukacji Narodowej

            Do najbardziej uroczystych chwil w szkole, należy Dzień Edukacji Narodowej, dzień w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pracy pedagogów. Jak co roku obchody związane z DEN połączone były z uroczystością Ślubowania klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rodziców ślubowali między innymi godnie reprezentować swoją Szkołę w każdej sytuacji.

          • Święto pieczonego ziemniaka

            Jesień to czas wykopek, a przy tym świetna okazja do dobrej zabawy i degustacji zbiorów.

            W dniu 14 września, korzystając z pięknej pogody, uczniowie ze SP w Woli Młockiej wraz z wychowawcami odbyli rajd rowerowy do placówki filialnej w Malużynie, aby wspólnie świętować Dzień Ziemniaka. Podczas imprezy w plenerze uczniowie poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego dziś warzywa. Dowiedzieli się skąd przybył do Polski i jakie było jego początkowe zastosowanie w kuchni i nie tylko. Zanim jednak doszło do degustacji, wszyscy musieli wcielić się w role detektywów, poszukując ukrytych na terenie przyszkolnym ziemniaków. Kiedy akcja zakończyła się sukcesem, dzieci brały udział w zawodach sportowych i konkursach, oczywiście z udziałem ziemniaków: podawały „ gorący kartofelek”, rzucały do celu itp. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy zgromadzeni przy ogn

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych